Wszystkie wydarzenia

zaktualizowano dnia: 10 października 2018

Piątek, 12 października

10.00 Wystawa portretów bohaterek „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”

Frida Kahlo, J.K. Rowling, Beyonce, Wisława Szymborska i wiele innych… – z okazji polskiej premiery drugiej części światowego bestsellera „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” prezentujemy niezwykłe portrety bohaterek, stworzone przez artystki z różnych zakątków globu.


Organizator: Wydawnictwo DEBIT
Miejsce: Na terenie MCK
10.00 Wystawa „Polska 100 lat” (wydawnictwa BOSZ)

Wystawa zdjęć ilustrujących najważniejsze wydarzenia w polskiej historii, kulturze, nauce i gospodarce na przestrzeni ostatnich stu lat, pochodzących z albumu „Polska 100 lat”  (wydawnictwa BOSZ),  wydanego dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Organizator: BOSZ
Miejsce:
10.00–14.00 Jerzy Buczyński podpisuje swoje książki: „Godulowa saga”, „Hultajska dwójka”, „Pokolenia w czerni”, „Zwierciadło śląskie” i „Z czarnej ziemi”
Organizator: WYDAWNICTWO VECTRA
Miejsce: stoisko 20
10.00–17.00 O Śląsku na każdy temat. Spotkanie z Markiem Szołtyskiem na jego stoisku
Organizator: Marek Szołtysek Książki o Śląsku
Miejsce: stoisko 55
10.00–18.00 Czytelnia pod Sówką, czyli...Biblioteczna Poradnia Książkowa

Co warto czytać dzieciom i proponować młodzieży.


Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Miejsce: stoisko 30
10.00–18.00 Kiermasz książki antykwarycznej
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Miejsce: stoisko 30
10.00–18.00 Wystawa plakatów pochodzących z książki "Kto ty jesteś?" Edgara Bąka i Joanny Olech

O patriotyzmie inaczej. Lekko, nowatorsko i na dziecięcą miarę. Jeśli patriotyzm ma stać się wewnętrznym imperatywem, a nie tylko ozdobnym kotylionem rocznicowym, to poprzez małe odruchy społecznej solidarności.  Tekst Joanny Olech odwołuje się do idei społeczeństwa obywatelskiego, wzajemnego zaufania, szacunku, ekologii, tolerancji i zaangażowania na rzecz kraju. Plakaty Edgara Bąka skłaniają młodych i dorosłych czytelników do głębokiej refleksji o tym, czym może być dzisiaj patriotyzm.

 


Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, Wytwórnia
Miejsce: sektor A, MCK
10.00–18.00 Warsztaty Linorytnicze

Przez bardzo długi czas książki ilustrowane były przy pomocy drzeworytów. Aby ułatwić zadanie drewnianą deskę zastąpimy linoleum. Zapraszamy Państwa na warsztaty linorytnicze, które będą odbywać się przez cały czas trwania Śląskich Targów Książki. Na stanowisku Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa będzie można wyciąć i odbić własnoręcznie wykonany linoryt. Warsztaty maja charakter otwarty, nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjść i się dobrze bawić.


Organizator: Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa im. Fiola i Fiodorowa
Miejsce: stoisko 102
10.00–18.00 Krzysztof Spadło

Krzysztof Spadło - autor cyklu powieści "Skazaniec" (Wydawnictwo KAGO) będzie dostępny przez cały czas trwania targów.


Organizator: Skazaniec / Miasto Rybnik
Miejsce: stoisko 53
10.00–18.00 Andrzej Palacz

Andrzej Palacz, autor publikacji ,,Karolina Sobańska. Odeska Mata Hari" będzie podpisywał swoją książkę podczas trwania targów.


Organizator: INICJAŁ Andrzej Palacz
Miejsce: stoisko 87
10.15–10.50 Z papieru na ekran - o ekranizacjach i adaptacjach słów parę...

"Z papieru na ekran - o ekranizacjach i adaptacjach słów parę..." panel dla młodzieży szkolnej, Patryk Obarski, Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi

 


Organizator: Śląscy Blogerzy Książkowi
Miejsce: Scena Główna
10.15–10.50 Mikołaj Marcela. Best Seler, czyli kryminał dla dzieci w sosie warzywnym

Czy warzywa mogą być nie tylko bohaterami w kuchni, ale także w mrożącym soki w bulwach kryminale? Mikołaj Marcela w "Best Selerze i zagadce znikających warzyw" udowadnia, że to możliwe, w dodatku serwując swoim czytelnikom nie jedną slow foodową lekcję. A ponieważ to lektura nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, każdy - bez wyjątku - zakocha się w jarzynach po jej zakończeniu! W trakcie spotkania sam autor opowie o swoim zdrowym trybie życia oraz o tym, jak wpłynął on na powstanie "Best Selera", zdradzi tricki pisarskie, jakie stosował w czasie pisania swojej najnowszej powieści, wyjaśni, jak zacząć przygodę z pisaniem, oraz odpowie na pytania głodnych wiedzy słuchaczy.

Mikołaj Marcela - pisarz i nauczyciel akademicki. Autor vege kryminału dla dzieci w każdym wieku: "Best Seler i zagadka znikających warzyw". Wykładowca na Sztuce pisania i Filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Prowadzi warsztaty pisarskie dla dzieci i młodzieży w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Fan zdrowego trybu życia i warzyw. Mieszka w Katowicach.

Konieczna Rejestracja 
 

 

http://www.twojbilet24.pl/pl-wydarzenie/66

 


Organizator: WYDAWNICTWO LITERACKIE
Miejsce: Forum 1
10.15–10.55 Co robią tłumacze? - warsztaty translatorskie

W trakcie warsztatów opowiemy o tym, na czym polega praca tłumacza, pokażemy jak wykorzystać nowoczesne narzędzia w pracy nad przekładem, spróbujemy zabawić się w tłumaczy ulubionych piosenek oraz historyjek obrazkowych i pokażemy, jak wygląda tłumaczenie w praktyce. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałby się dowiedzieć, dlaczego bohaterowie ich ulubionych książek i filmów mówią po polsku.

Zajęcia poprowadzi Marcin Wróbel, tłumacz literatury anglojęzycznej, dziennikarz, pisarz i poeta.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6- 8 lat.

 

Rejestracja 
http://www.twojbilet24.pl/pl-wydarzenie/66 

 


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: Forum 2
11.00–11.50 WARSZTATY Z ILUSTROWANIA BAJEK

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do12 lat. W ich trakcie odczytany zostanie fragment wybranej bajki. Każdy z uczestników otrzyma go w wydrukowanej formie (do wyboru: różna czcionka, format oraz papier). Zadaniem dzieci będzie stworzenie do w/w tekstu ilustracji, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów m.in. kredek, pisaków, bibuły, papieru samoprzylepnego etc.

Liczba osób na jeden warsztat  max. 40 os.

Konieczna rejestracja 

http://www.twojbilet24.pl/pl-wydarzenie/66 


Organizator: Miasto Słów, Miejski Dom Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu
Miejsce: Forum 1
11.00–11.50 Animacje i konkursy literackie dla dzieci

-zabawa w „i Ty możesz zostać pisarzem” - wspólne tworzenie opowiadania– dopowiadanie kolejnych fragmentów tekstu, który zostanie zamieszczony na ogólnopolskiej stronie internetowej sieci TAK Czytam – ok. 5 uczestników nagrodzonych upominkami książkowymi za udział w zabawie

-konkurs „łamańce językowe” - uczestnicy będą odczytywać przygotowane łamańce językowe wykonując przy tym ćwiczenia gimnastyczne  - bezbłędne odczytanie przygotowanych łamańców językowych nagrodzone zostanie książkowym upominkiem

 -zabawa w "teatralne inspiracje" - uczestnicy losują postać z książki. Odnajdują uczestników, którzy wylosowali bohaterów tej samej książki. Wspólnie przygotowują krótką inscenizację fragmentu książki (przy użyciu przygotowanych przez Księgarnię atrybutów) - w zabawie uczestnicy podzieleni na 2 grupy. Członkowie grupy, która uzyska większą ilość głosów w głosowaniu wśród publiki, zdobędą książkowe upominki

-zabawy plastyczne pod okiem instruktora – wykonanie zakładek do książek  (technika origami)

-zabawy plastyczne pod okiem instruktora - własnoręczne fantazyjne pakowanie książki, które zdobędzie laureat organizowanych przez Księgarnię konkursów

-zabawa w  "dopasowanie cytatu do książek" – maksymalna ilość dopasowań nagrodzona książkowym upominkiem

 


Organizator: Księgarnia TAK CZYTAM
Miejsce: Scena Główna
11.00–12.00 Dlaczego Momo nie lubi podróży? Spotkanie z Beatą Sadowską!

Poznajcie się - to jest pies Momo, miłośnik kiełbasek i popołudniowych drzemek. A to jego rodzina, która najbardziej na świecie lubi podróże. Zwłaszcza kocha je Beata Sadowska, dziennikarka słynąca z aktywnego trybu życia, fanka biegania i mama dwójki dzieci.
Na spotkaniu z najmłodszymi czytelnikami Beata opowie, jak pokochać podróże i dlaczego warto eksplorować zarówno bliskie, jak i dalekie zakątki świata. Przeczyta też fragmenty swojej najnowszej książki „Momo nie lubi podróży” i opowie o sile miłości między psem i człowiekiem.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Obowiązuje rejestracja.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: Forum 2
11.00–14.00 Ostry dyżur literacki

Happening promujący czytelnictwo – eksperci i autorzy w kitlach w „gabinecie lekarskim" udzielają dzieciom porad dotyczących wyboru lektur. Badamy czytelnicze gusta i wypisujemy recepty


Organizator: CzasDzieci.pl
Miejsce: stoisko 95
11.00–14.00 Weronika Górska - podpisywanie książek

Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Stapis, gdzie w piątek w godz. 11-14, Weronika Górska – poetka i pisarka – będzie podpisywać swoją książkę dla dzieci pt. „O górze, która wybrała się w świat. Przygody Małej Czantorii".


Organizator: STAPIS
Miejsce: stoisko 3
11.30–17.00 Wymiana Książek

Już po raz czwarty na Śląskich Targach Książki organizujemy W Y M I A N Ę   K S I Ą Ż K O W Ą! W wielkim skrócie – chodzi o to, by każdy mógł wymienić książkę na inną, która także poszukuje nowego domu. Najważniejszą zasadą wymiany jest: ile przynosisz, tyle wynosisz, czyli jeśli przyniesiesz na wymianę jedną książkę, możesz ją wymienić na inną, jedną powieść w tej samej kategorii. Ponadto, jeśli na wymianie nie trafią się pozycje, które Cię interesują, nie musisz oddawać swojej książki. Wymieniamy tylko beletrystykę.


Organizator: Śląscy Blogerzy Książkowi
Miejsce: stoisko 1 C
12.00 Spotkania z autorami monografii „Stadion Śląski. Kocioł Czarownic – 1956–2018” oraz bohaterami wydarzeń, które miały miejsce na obiekcie.

Przez trzy dni trwania targów zapraszamy na stoisko Stadionu Śląskiego, który w tym roku wydał wyjątkową monografię: „Stadion Śląski. Kocioł Czarownic – 1956–2018”. Na stoisku będzie można się spotkać nie tylko z autorami tej wyjątkowej publikacji – Pawłem Czado, Jerzym Górą, Henrykiem Grzonką, Wojciechem Krzystankiem i Adamem Pawlickim, ale także z gwiazdami sportu i bohaterami wydarzeń, które miały miejsce na Stadionie Śląskim. Nie zabraknie także sportowych atrakcji, wspomnień, zabaw z czytelnikami i ciekawych nagród.


Organizator: Stadion Śląski
Miejsce: stoisko 42
12.00–12.50 Spotkanie z Marią Krasowską – polską youtuberką i pisarką książek fantastycznych dla młodzieży

Spotkanie z Marią Krasowską – polską youtuberką i pisarką książek fantastycznych dla młodzieży. Prowadzi trzy kanały na YouTubie. W maju 2018 ukazała się jej kolejna książka pt. „Banda niematerialnych szaleńców”, która podbiła serca młodych czytelników.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: Forum 2
12.00–12.50 WARSZTATY Z ILUSTROWANIA BAJEK

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do12 lat. W ich trakcie odczytany zostanie fragment wybranej bajki. Każdy z uczestników otrzyma go w wydrukowanej formie (do wyboru: różna czcionka, format oraz papier). Zadaniem dzieci będzie stworzenie do w/w tekstu ilustracji, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów m.in. kredek, pisaków, bibuły, papieru samoprzylepnego etc.
Liczba osób na jeden warsztat  max. 40 os.-

Konieczna rejestracja.

http://www.twojbilet24.pl/pl-wydarzenie/66


Organizator: Miasto Słów, Miejski Dom Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu
Miejsce: Forum 1
12.00–13.00 "Kasztanka" - książka na 100-lecie i historia na sto dwa!

"Ojczyzna", "patriotyzm", "niepodległość" to w tym roku szczególnie ważne hasła. Jak najlepiej wyjaśnić je najmłodszym? Na przykładzie fascynującej historii, która wydarzyła się naprawdę!

Jak to się stało, że mały źrebak trafił do ułańskich pułków i stał się najsławniejszym koniem w Polsce, wierną towarzyszką samego Józefa Piłsudskiego? Czy Kasztanka naprawdę była odważną klaczą? I kim była Marynia z czapelskiego dworu?

Kasztanka to wyjątkowa książka, która oprócz wciągającej fabuły, oferuje dużą dawkę konkretnej wiedzy historycznej!

"Ojczyzna", "patriotyzm", "niepodległość" to w tym roku szczególnie ważne hasła. Jak najlepiej wyjaśnić je najmłodszym? Na przykładzie fascynującej historii, która wydarzyła się naprawdę!


Organizator: AKAPIT PRESS
Miejsce: Scena Główna
12.00–14.00 Tomasz Michniewicz - "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata"

Tomasz Michniewicz będzie podpisywać swoją najnowszą książkę "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata" na stoisku Wydawnictwa ZNAK.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: stoisko 68
13.00–13.30 Uroczyste otwarcie 4. Śląskich Targów Książki
Organizator: Murator EXPO sp. z o.o., Targi Książki sp. z o.o., Katowice Miasto Współgospodarz
Miejsce: Scena Główna
13.00–13.50 Laboratorium Słowa – warsztaty typograficzno-literackie

Warsztaty dla grup zorganizowanych. Zgłoszenia pod adresem: metodyka@mbp.katowice.pl


Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Miejsce: Forum 2
13.00–14.00 Andrzej Żak. Podpisywanie premierowej książki "Kasztanka"
Organizator: AKAPIT PRESS
Miejsce: stoisko 61
13.00–14.00 Magia Słowa - Dariusz Rekosz

Dlaczego przekleństwa są archaizmami? Czym różni się cyfra od liczby? Jaki jest związek wody z liczbą Pi? No i jak trafić szóstkę w Lotto? Na te i na wiele innych pytań, znajdziecie odpowiedź w czasie brawurowego spotkania zatytułowanego Magia Słowa, w którym dane Wam będzie również spróbować… algorytmu. Dobra zabawa gwarantowana.

Konieczna rejestracja 
 

 

http://www.twojbilet24.pl/pl-wydarzenie/66


Organizator: Dariusz Rekosz. spotkania.rekosz.pl
Miejsce: Forum 1
13.00–14.00 Spotkanie autorskie Marysi Krasowskiej

Spotkanie z Marią Krasowską – polską youtuberką i pisarką książek fantastycznych dla młodzieży.
Prowadzi trzy kanały na YouTubie. W maju 2018 ukazała się jej kolejna książka pt. „Banda niematerialnych szaleńców”, która podbiła serca młodych czytelników.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 37
13.00–15.00 Black and White - jak ONE piszą!

Agata Kołakowska (Wrocław) oraz Edyta Świętek (Kraków) - spotykają się "w połowie drogi" (Katowice), żeby z najbardziej uroczymi uśmiechami Śląskich Targów Książki podpisywać swoje dzieła i rozmawiać z czytelnikami nie tylko o literaturze. Dobry aparat fotograficzny - WSKAZANY!


Organizator: Dariusz Rekosz. spotkania.rekosz.pl
Miejsce: stoisko 15
13.30–15.00 "Sto lat niepodległej Polski" – dyskusja wokół albumu „Polska 100 lat” wydanego w ramach obywatelskiej inicjatywy dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W spotkaniu udział wezmą profesorowie Michał Kleiber, Jerzy Bralczyk, Janusz Skalski, Stanisław Michałowski, Krzysztof Kłosiński, Władysław Pluta oraz wydawca Bogdan Szymanik.


Organizator: BOSZ
Miejsce: Scena Główna
13.30–17.30 Piłka nożna - Andrzej Gowarzewski

Spotkanie z Andrzejem Gowarzewskim - głównym autorem wszystkich publikacji. Ponadto gościnnie wystąpi Zbigniew Boniek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej


Organizator: encyklopedia piłkarska
Miejsce: stoisko 29
14.00–15.00 Podpisywanie książek dla młodzieży: "Czego uszy nie widzą", "Mejle na miotle", "Świat się roi od Marianów" oraz dla dzieci: "Nienia z Zielonego Marzenia", "Róże w garażu"
Organizator: AKAPIT PRESS
Miejsce: stoisko 61
14.00–16.00 Bartek Dobroch - "Artur Hajzer. Droga słonia"

Bartek Dobroch będzie podpisywać swoją książkę "Artur Hajzer. Droga Słonia" na stoisku Wydawnictwa ZNAK.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: stoisko 68
14.00–18.00 Thomas Arnold podpisuje swoje książki: „33 dni prawdy”, „Horyzont umysłu”, „Tetragon”, „Efektor”, „Anestezja”
Organizator: WYDAWNICTWO VECTRA
Miejsce: stoisko 20
14.30–15.30 Spotkanie autorskie z Andrzejem Żakiem

Zapraszamy na stoisko Oficyny Wydawniczej RYTM, gdzie Andrzej Żak będzie podpisywać swoje książki: Poradnik medycyny naturalnej, Poradnik leczenia bólu i Terapie naturalne.


Organizator: RYTM Oficyna Wydawnicza
Miejsce: stoisko 56
15.00–15.50 Magiczne światy Terry'ego Pratchetta

Magiczne światy Terry'ego Pratchetta prowadzi Piotr W. Cholewa


Organizator: Związek Stowarzyszeń Fandom Polski
Miejsce: Forum 2
15.00–16.00 Spotkanie z Joanną Papuzińską
Organizator: WYDAWNICTWO LITERATURA
Miejsce: stoisko 40
15.00–16.00 Przemysław Żarski podpisuje swoją książkę „Umwelt” (stoisko Akurat)
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 63
15.00–16.00 Zofia Staniszewska - podpisywanie książek

Zofia Staniszewska będzie podpisywała swoje książki z serii Ignacy i Mela na tropie złodzieja


Organizator: Wydawnictwo DEBIT
Miejsce: stoisko 67
15.00–16.00 o. Tadeusz Pieronek, Szymon J. Wróbel

Spotkanie z ojcem Tadeuszem Pieronkiem o książce "Ojciec, czyli o Pieronku", Szymon Wróbel


Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: Forum 1
15.00–16.00 Spotkanie z Anną Kańtoch, pisarką, wielokrotną laureatką Nagrody im. Janusza A. Zajdla
Organizator: Związek Stowarzyszeń Fandom Polski
Miejsce: stoisko 100
15.00–16.00 Ogłoszenie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Śląski Shakespeare” im. Anny i Piotra Dobrowolskich

Ogłoszenie wyników i uroczystość wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Śląski Shakespeare” im. Anny i Piotra Dobrowolskich. Konkurs to propozycja dla osób, które piszą wiersze, poematy, scenariusze teatralne i mają niewielkie szanse, by zaprezentować swój dorobek szerszej publiczności. Przedsięwzięcie służy inspiracji i aktywizacji młodych twórców, promocji ich twórczości, a także rozwijaniu wrażliwości literackiej. Uroczystość poprowadzi prof. Krystyna Doktorowicz.

 


Organizator: Biblioteka Śląska
Miejsce: Scena Główna
15.30–17.00 Spotkanie autorskie Jakuba Małeckiego

Spotkanie z Jakubem Małeckim – pisarzem wielokrotnie nominowanym do prestiżowych literackich nagród. Autor „Dygotu”, „Śladów”, „Rdzy” oraz „Dżozefa”. Tym razem przedpremierowo ze swoją powieścią – „Nikt nie idzie”.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 37
16.00–16.30 Rodzinne czytanie bajek

Fundacja Miasto Słów zaprasza do udziału w rodzinnym czytaniu bajek. Zapraszamy rodziców wraz ze swoimi dziećmi do posłuchania bajek, które czytać będą wolontariusze Fundacji.


Organizator: Miasto Słów
Miejsce: Forum 2
16.00–17.00 Barbara Młynarska-Ahrens i Jerzy Sosnowski podpisują swoją książkę „Życie nie tylko snem”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 63
16.00–17.00 Spotkanie z Przemysławem Żarskim autorem książki „Umwelt”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: Forum 1
16.00–17.00 Spotkanie z tłumaczem Terry'ego Pratchetta
Organizator: Śląski Klub Fantastyki
Miejsce: stoisko 101
16.00–17.00 Michał Ogórek przedpremierowo!

Rozmowa o najnowszej książce "Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców"


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: Scena Główna
16.00–18.00 Arkady R. Fiedler - Sumienie Amazonii

Żeby odróżniać się od swojego ojca (autora poczytnej lektury "Dywizjon 303") korzysta ze swojego drugiego imienia – Radosław. Jednak z ojcem łączy go nie tylko to, że jest Arkady. Podobnie jak swój tato zwiedza antypody i odkrywa Nowy Świat.

„Sumienie Amazonii” to dziennik wyprawy „Śladami Arkadego Fiedlera – 80 lat później”. Pięciu podróżników, wspieranych przez Indian z plemienia Katana, zagłębia się na miesiąc w niedostępne rejony najpotężniejszej na Ziemi puszczy, aby pokazać światu jej nieprzemijające piękno i nienaruszalne dobro.

Arkady Radosław Fiedler – podróżnik z zamiłowania, współtwórca i współwłaściciel (z bratem Markiem) Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera wraz z Ogrodem Kultur i Tolerancji w Puszczykowie pod Poznaniem (www.fiedler.pl), gdzie wybudowali m.in. kopię piramidy Cheopsa (w skali 1:23) i naturalnej wielkości model żaglowca „Santa Maria”, na którym Kolumb odkrył Amerykę.


Organizator: Dariusz Rekosz. spotkania.rekosz.pl
Miejsce: stoisko 15
16.00–18.00 Marek Kusiba - "Ryszard Kapuściński. Z daleka i z bliska"

Marek Kusiba będzie podpisywać swoją książkę Ryszard Kapuściński. Z daleka i z bliska na stoisku Wydawnictwa ZNAK.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: stoisko 68
16.00–18.00 Ostry dyżur literacki

Happening promujący czytelnictwo – eksperci i autorzy w kitlach w „gabinecie lekarskim" udzielają dzieciom porad dotyczących wyboru lektur. Badamy czytelnicze gusta i wypisujemy recepty


Organizator: CzasDzieci.pl
Miejsce: stoisko 95
17.00–17.50 Spotkanie z Jakubem Małeckim

Spotkanie z Jakubem Małeckim – pisarzem wielokrotnie nominowanym do prestiżowych literackich nagród. Autor „Dygotu”, „Śladów”, „Rdzy” oraz „Dżozefa”. Tym razem przedpremierowo ze swoją powieścią – „Nikt nie idzie”.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: Scena Główna
17.00–18.00 Spotkanie z Barbarą Młynarską-Ahrens i Jerzym Sosnowskim autorami książki „Życie nie tylko snem”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: Forum 1
17.00–18.00 „Stadion Śląski. Kocioł Czarownic – 1956–2018” - promocja książki

„Stadion Śląski. Kocioł Czarownic – 1956–2018” to pierwsza kompleksowa monografia opisująca ponad 60-letnią historię obiektu. Autorzy książki – Paweł Czado, Jerzy Góra, Henryk Grzonka, Wojciech Krzystanek i Adam Pawlicki – stanęli przed niezwykłym wyzwaniem przybliżenia i usystematyzowania bogatej historii Stadionu, nazwanego w 1973 roku przez angielskich dziennikarzy Kotłem Czarownic.

Obiekt był areną zmagań wielu dyscyplin sportowych, a także miejscem największych koncertów muzycznych w Polsce. Autorom opracowania udało się oddać nie tylko magię stadionu, ale i ujawnić fakty, które wcześniej nie były znane szerszej publiczności, nie zabrakło również akcentów humorystycznych i anegdot.

Te interesujące opowieści z historii Kotła Czarownic przybliżą nam autorzy książki, przedstawiciele Stadionu Śląskiego, a także osobistości świata sportu, które tworzyły historię tego obiektu. Podczas spotkania nie zabraknie fragmentów archiwalnych filmów, nagrań i fotografii. W oryginalny sposób zaprezentowane zostaną także koszulki drużyn, które zagrały swoje mecze na Śląskim. Specjalny pokaz zainteresuje nie tylko historyków sportu, ale także tych, którzy zwracają uwagę na zmieniające się trendy w modzie sportowej.


Organizator: Stadion Śląski
Miejsce: Forum 2
17.00–18.00 Michał Ogórek przedpremierowo!

Michał Ogórek będzie podpisywał swoje książki, w tym najnowszą "Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców" przedpremierowo!


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: stoisko 58

Sobota, 13 października

10.00–14.00 Jerzy Buczyński podpisuje swoje książki: „Godulowa saga”, „Hultajska dwójka”, „Pokolenia w czerni”, „Zwierciadło śląskie” i „Z czarnej ziemi”
Organizator: WYDAWNICTWO VECTRA
Miejsce: stoisko 20
10.00–16.00 Rozmowa z Markiem Szołtyskiem - "O Śląsku na każdy temat"

Rozmowa o Śląsku na każdy temat. Spotkanie z autorem, Markiem Szołtyskiem, będzie trwało cały czas, przez trzy dni  Targów, ponieważ autor będzie obecny non stop na stoisku. Można w każdej chwili do niego podejść i zapytać o dowolne śląskie sprawy.


Organizator: Marek Szołtysek Książki o Śląsku
Miejsce: stoisko 55
10.00–18.00 Czytelnia pod Sówką, czyli...Biblioteczna Poradnia Książkowa

Co warto czytać dzieciom i proponować młodzieży.


Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Miejsce: stoisko 30
10.00–18.00 Kiermasz książki antykwarycznej
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Miejsce: stoisko 30
10.00–18.00 Warsztaty Linorytnicze

Przez bardzo długi czas książki ilustrowane były przy pomocy drzeworytów. Aby ułatwić zadanie drewnianą deskę zastąpimy linoleum. Zapraszamy Państwa na warsztaty linorytnicze, które będą odbywać się przez cały czas trwania Śląskich Targów Książki. Na stanowisku Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa będzie można wyciąć i odbić własnoręcznie wykonany linoryt. Warsztaty maja charakter otwarty, nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjść i się dobrze bawić.


Organizator: Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa im. Fiola i Fiodorowa
Miejsce: stoisko 102
10.00–18.00 Krzysztof Spadło

Krzysztof Spadło - autor cyklu powieści "Skazaniec" (Wydawnictwo KAGO) będzie dostępny przez cały czas trwania targów.


Organizator: Skazaniec / Miasto Rybnik
Miejsce: stoisko 53
10.00–18.00 Andrzej Palacz

Andrzej Palacz, autor publikacji ,,Karolina Sobańska. Odeska Mata Hari" będzie podpisywał swoją książkę podczas trwania targów.


Organizator: INICJAŁ Andrzej Palacz
Miejsce: stoisko 87
10.15–10.50 Laboratorium Słowa – typoliterackie warsztaty rodzinne
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Miejsce: Forum 2
10.15–11.00 Rafał Olbiński, Ian David Lukins

Rafał Olbiński opowiada o swojej twórczości w nawiązaniu do premiery najnowszego albumu „Olbiński. Ars picturae”. W spotkaniu udział wezmą również Ian David Lukins - autor wierszy inspirowanych twórczością Rafała Olbińskiego, które znalazły się w albumie oraz Halina Cieplińska - tłumaczka wierszy z języka angielskiego na polski. Rozmowę poprowadzi Jerzy Kisielewski.


Organizator: BOSZ
Miejsce: Scena Główna
10.15–11.00 "Żółte papiery" - bieżące wydarzenia z krajowej sceny rozrywki skomentują Henryk Sawka i Marek Przybylik
Organizator: Wydawnictwo SONIA DRAGA
Miejsce: Forum 1
10.30–12.00 Renata Kijowska - "Kuba Niedźwiedź"

Renata Kijowska będzie podpisywać swoją książkę "Kuba Niedźwiedź" na stoisku Wydawnictwa ZNAK.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: stoisko 68
11.00–11.50 Literatura dla młodzieży- Spotkanie z Melissą Darwood i Marią Krasowską

Spotkanie z popularnymi autorkami książek dla młodzieży 


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: Forum 2
11.00–12.00 Rafał Olbiński podpisuje swój najnowszy album "Olbiński.Ars picturae"

Rafał Olbiński podpisuje swój najnowszy album "Olbiński.Ars picturae". Ponadto, w spotkaniu udział wezmą Ian David Lukins - autor wierszy inspirowanych twórczością Rafała Olbińskiego oraz Hanna Cieplińska - tłumaczka.


Organizator: BOSZ
Miejsce: stoisko 79
11.00–12.00 Ryszard Ćwirlej podpisuje swoje książki
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 63
11.00–12.00 Spotkanie autorskie z Magdą Skubisz

Magda Skubisz – urodziła się i mieszka w Przemyślu. Pod koniec lat 90. uczęszczała do wyjątkowo obmierzłej szkoły średniej, opisanej później w książce LO STORY. W 2003 roku ukończyła Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, a obecnie pracuje w szkole muzycznej jako nauczyciel emisji głosu. Autorka cyklu powieści o licealistach z Przemyśla, który tworzą LO STORYDżus&dżin (nominowana do Nagrody im. Józefa Mackiewicza 2010), Chałturnik oraz najnowszy Master (wrzesień 2018)


Organizator: VIDEOGRAF
Miejsce: stoisko 33
11.00–12.00 Joanna Krzyżanek - podpisywanie książek

Joanna Krzyżanek będzie podpisywała książki Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda w warzywniaku, Kot Papla i myszka, Kot Papla i tygrysek.


Organizator: Wydawnictwo DEBIT
Miejsce: stoisko 67
11.00–12.00 Małgorzata i Michał Kuźmińscy spotkanie z czytelnikami
Organizator: PUBLICAT S.A.
Miejsce: stoisko 92
11.00–12.00 Gabriela Kańtor "Tańcząc na czubkach palców"

Opowieść o tańcu życia, w którym główna bohaterka dotyka stopami ziemi, a jednocześnie próbuje sięgnąć nieba. Paulinę Wojnowicz poznajemy w trzech kolejnych figurach jej tańca: jako osamotnione dziecko, jako młodą, pełną nadziei dziewczynę oraz jako dojrzałą, świadomą siebie kobietę. 

Kiedy jej dzieci wchodzą w dorosłość i zaczynają rozwijać skrzydła, gniazdo rodzinne nagle pustoszeje; obie córki emigrują z kraju, syn studiuje daleko od domu. 

Nieoczekiwanie pojawiają się problemy finansowe, a do tego wszystkiego małżeństwo Pauliny przeżywa poważny kryzys.

W tym trudnym momencie prawdziwy taniec dopiero się dla Pauliny zaczyna: oto pojawia się tajemnicza osoba, która jedną krótką rozmową telefoniczną przewróci jej życie do góry nogami…

 


Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: stoisko 31
11.00–12.00 Henryk Sawka podpisuje zbiory rysunków pt.„Żółte papiery” oraz "Hatakumba"
Organizator: Wydawnictwo SONIA DRAGA
Miejsce: stoisko 67
11.00–12.00 Spotkanie z autorką

Joanna Jax  – urodziła się i mieszka w Olsztynie. Zadebiutowała w 2014 roku Dziedzictwem von Becków, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: Długa droga do domu (2015) i Piętno von Becków (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli sześciotomowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie (2018), a także książkę Syn zakonnicy (2018). Głosami czytelników wybrana jako finalistka Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników). Pod pseudonimem Patrycja May wydała humorystyczną powieść Pamiętnik ze starej szafy (2017).W trakcie spotkania w czasie Śląskich Targów Książki autorka promować będzie pierwszą część nowej sagi Zanim nadejdzie jutro – Podróż do krainy umarłych (2018)


Organizator: VIDEOGRAF
Miejsce: Forum 1
11.00–12.00 Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem, pisarzem, laureatem Nagrody im. Janusza A. Zajdla
Organizator: Związek Stowarzyszeń Fandom Polski
Miejsce: stoisko 100
11.00–12.00 Spotkanie z Ignacym Karpowiczem

Biblioteka Śląska zaprasza na spotkanie z Ignacym Karpowiczem, autorem nagrodzonej Śląskim Wawrzynem Literackim 2017 książki pt. „Miłość”. Śląski Wawrzyn Literacki  to nagroda literacka przyznawana przez Czytelników w plebiscycie Biblioteki Śląskiej w Katowicach od 1999 roku za najlepszą książkę poprzedniego roku kalendarzowego. Spotkanie poprowadzi prof. Dariusz Nowacki.

 

 

 


Organizator: Biblioteka Śląska
Miejsce: Scena Główna
11.00–13.00 Bronisław Cieślak. 07 zgłasza się w Katowicach

Jak Bronisław Cieślak trafił do serialu "07 zgłoś się" oraz co wspólnego ma porucznik Borewicz z detektywem Malanowskim - o tym wszystkim dowiecie się w trakcie spotkania z tym kultowym aktorem, który z wykształcenia jest... etnografem i dziennikarzem. A do tego autografy w serialowych książkach i wspólne fotki.


Organizator: Dariusz Rekosz. spotkania.rekosz.pl
Miejsce: stoisko 15
11.00–13.00 Ryszard Pawłowski

Spotkanie z Ryśkiem Pawłowskim, czołowym polskim himalaistą, czterokrotnym zdobywcą Mount Everestu.


Organizator: Wydawnictwo GÓRY
Miejsce: stoisko 10
11.00–17.00 Ostry dyżur literacki

Happening promujący czytelnictwo – eksperci i autorzy w kitlach w „gabinecie lekarskim" udzielają dzieciom porad dotyczących wyboru lektur. Badamy czytelnicze gusta i wypisujemy recepty


Organizator: CzasDzieci.pl
Miejsce: stoisko 95
11.00–17.00 Wymiana Książek

Już po raz czwarty na Śląskich Targach Książki organizujemy W Y M I A N Ę   K S I Ą Ż K O W Ą! W wielkim skrócie – chodzi o to, by każdy mógł wymienić książkę na inną, która także poszukuje nowego domu. Najważniejszą zasadą wymiany jest: ile przynosisz, tyle wynosisz, czyli jeśli przyniesiesz na wymianę jedną książkę, możesz ją wymienić na inną, jedną powieść w tej samej kategorii. Ponadto, jeśli na wymianie nie trafią się pozycje, które Cię interesują, nie musisz oddawać swojej książki. Wymieniamy tylko beletrystykę.


Organizator: Śląscy Blogerzy Książkowi
Miejsce: stoisko 1 C
12.00–12.50 Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim
Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: Scena Główna
12.00–13.00 Maciej Wierzyński

Autobiografia "Trzy połówki życia". Spotkanie z Maciejem Wierzyńskim - dziennikarzem telewizyjnym i publicystą.


Organizator: BOSZ
Miejsce: Forum 2
12.00–13.00 Spotkanie z Barbarą Szmatloch i Michałem Bulsą, autorami “Sekretów Katowic”
Organizator: KSIĘŻY MŁYN Dom Wydawniczy Michał Koliński
Miejsce: stoisko 80
12.00–13.00 Nikola Kucharska podpisuje ksiązki na stoisku
Organizator: WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA
Miejsce: stoisko 36
12.00–13.00 Podpisywanie książek dla dzieci "Elidełko Kowadełko", "Przybij piątkę", "Zielona Nikola", "Bartek Wścieklica" oraz powieści dla młodzieży "Idol"
Organizator: AKAPIT PRESS
Miejsce: stoisko 61
12.00–13.00 Sylwia Winnik podpisuje swoją książkę „Dziewczęta z Auschwitz”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 63
12.00–13.00 Spotkanie autorskie z Joanną Jax

­Joanna Jax  – urodziła się i mieszka w Olsztynie. Zadebiutowała w 2014 roku Dziedzictwem von Becków, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: Długa droga do domu (2015) i Piętno von Becków (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli sześciotomowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie (2018), a także książkę Syn zakonnicy (2018). Głosami czytelników wybrana jako finalistka Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników).Pod pseudonimem Patrycja May wydała humorystyczną powieść Pamiętnik ze starej szafy (2017).W trakcie spotkania w czasie Śląskich Targów Książki autorka promować będzie pierwszą część nowej sagi Zanim nadejdzie jutro – Podróż do krainy umarłych (2018)

 


Organizator: VIDEOGRAF
Miejsce: stoisko 33
12.00–13.00 Magdalena Zarębska

Autorka będzie podpisywać książki: "Projekt Breslau", "Wakacje u dziadków", "Borys i zajączki", " Jak Maciek Szpyrka z dziadkiem po Nikiszowcu wędrowali" 


Organizator: WYDAWNICTWO BIS
Miejsce: stoisko 39
12.00–13.00 Marta Matyszczak podpisuje swoje książki z serii KRYMINAŁ POD PSEM
Organizator: PUBLICAT S.A.
Miejsce: stoisko 92
12.00–13.00 Mikołaj Marcela podpisuje swój wege kryminał dla najmłodszych "Best Seler i zagadka znikających warzyw"

W sobotę 13 października o godz. 12.00 na stoisku Wydawnictwa Literackiego rozpocznie się sesja autografów Mikołaja Marceli. Katowicki pisarz podpisywać będzie swój wege kryminał "Best Seler i zagadka znikających warzyw". Zapraszamy młodych czytelników i ich rodziców.


Organizator: WYDAWNICTWO LITERACKIE
Miejsce: stoisko 44
12.00–13.00 Zbigniew Białas "Rutka"

Koszmar życia w getcie, pierwsza miłość, wywózka do Auschwitz.

Skromny rozmiarami dziennik Rutki ujawniony sześćdziesiąt lat po wojnie był sensacją historyczną. Rekonstruując losy dziewczyny w zbeletryzowanej formie Zbigniew Białas w nowej, niecierpliwie wyczekiwanej powieści składa wzruszający hołd nastolatce, której przyszło dorastać w nieludzkich czasach.


Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: stoisko 31
12.00–13.00 Spotkanie autorskie Marysi Krasowskiej i Melissy Darwood

Spotkanie z autorkami książek młodzieżowych, Marią Krasowską i Melissą Darwood. W tym roku na rynku pojawiły się "Banda niematerialnych szaleńców" oraz "Tryjon".


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 37
12.00–13.00 Robert Szmidt, autor cyklu „Pola dawno zapomnianych bitew” podpisuje swoje książki
Organizator: REBIS DOM WYDAWNICZY
Miejsce: stoisko 82
12.00–13.00 Spotkanie z Martą Szloser, autorką książki pt. "Okruszki"

Zapraszamy na spotkanie z Martą Szloser, autorką książki pt. "Okruszki". Będą autografy, pieczątki, niespodzianki i pyszne ciasteczka z czekoladą (bezglutenowe i wegańskie). Będzie też pluszowy pies Knedel do poprzytulania :)


Organizator: WYDAWNICTWO EZOP
Miejsce: stoisko 45
12.00–13.00 Aleksandra Tyl. Autorka powieści "Szalona wiosna", "Magiczne lato", "Karmelowa jesień" i "Anielska zima" podpisuje swoje książki
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Miejsce: stoisko 30
12.00–13.00 Anna Ficner-Ogonowska

Zapraszamy na spotkanie z Anną Ficner-Ogonowską. Pokochały ją tysiące Polek. Jej ostatnia książka „Okruch” to niezwykła powieść, która przywraca wiarę w sens życia. Autorka bestsellerów "Alibi na szczęście", "Krok do szczęścia", "Zgoda na szczęście" i "Czas pokaże" po raz kolejny zabierze nas w świat prawdziwych uczuć, silnych przeżyć i dramatycznych wydarzeń.


 


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: Forum 1
12.00–13.00 Spotkanie z Joanną Krzyżanek

Joanna Krzyżanek, autorka książek dla dzieci z cyklu Cecylka Knedelek, podpisuje swoje książki przy stoisku wydawnictwa JEDNOŚĆ


Organizator: WYDAWNICTWO "JEDNOŚĆ"
Miejsce: stoisko 21
12.00–14.00 Andrzej Franaszek

Andrzej Franaszek będzie podpisywać swoje książki na stoisku Wydawnictwa ZNAK.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: stoisko 68
13.00–14.00 Maciej Wierzyński podpisuje swoją autobiografię "Trzy połówki życia"
Organizator: BOSZ
Miejsce: stoisko 79
13.00–14.00 Spotkanie z Tomaszem Kostro, autorem “Sekretów Zagłębia”
Organizator: KSIĘŻY MŁYN Dom Wydawniczy Michał Koliński
Miejsce: stoisko 80
13.00–14.00 Agnieszka Antoniewicz podpisuje ksiązki na stoisku
Organizator: WYDAWNICTWO NASZA KSIĘGARNIA
Miejsce: stoisko 36
13.00–14.00 Spotkanie z Kazimierzem Szymeczko
Organizator: WYDAWNICTWO LITERATURA
Miejsce: stoisko 40
13.00–14.00 Adrianna Michalewska i Izabela Szolc podpisują swoje książki „Dziewczyny chcą się zabawić” i „Nie takie całkiem dorosłe”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 63
13.00–14.00 Spotkanie autorskie z Aliną Zerling-Konopką

Zapraszamy na stoisko Oficyny Wydawniczej RYTM, gdzie Alina Zerling-Konopka, autorka powieści historycznych, podpisywać będzie swoją najnowszą książkę - Kapryśne koło fortuny. Elżbieta żona Jagiełły.


Organizator: RYTM Oficyna Wydawnicza
Miejsce: stoisko 56
13.00–14.00 o. Tadeusz Pieronek, Szymon. J Wróbel. Ojciec, czyli o Pieronku

Biskup Tadeusz Pieronek – wyrazisty sekretarz generalny Episkopatu Polski, bezkompromisowy kapłan w czasach trudnych pytań o konstytucję,  Unię Europejską czy miejsce Kościoła w demokracji. Z bagażem wojennych i PRL-owskich przeżyć. Kim jest i czy aby nie patrzymy na niego tylko przez pryzmat pojedynczych wypowiedzi?

Jaki wpływ na historię tego Biskupa z Żywiecczyzny, urodzonego w 1934 roku, miało pochodzenie, rodzina, sobór watykański II? Jaki wpływ miała kultura góralska, poezja, wysiedlenie i mało znana historia jego wybitnego taty?


Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: stoisko 31
13.00–14.00 Spotkanie autorskie Łukasza Orbitowskiego

Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim, autorem "Exodusu", "Wigilijnych psów" oraz "Szczęśliwej ziemi". Pisze przede wszystkim współczesne horrory, nierzadko dziejące się na ulicach i osiedlach Krakowa. Opisy szarej codzienności sąsiadują w nich z magicznymi, często przerażającymi przygodami. 


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 37
13.00–14.00 Spotkanie z Bernadetą Prandzioch, autorką książki "Terapeutka"
Organizator: REBIS DOM WYDAWNICZY
Miejsce: stoisko 82
13.00–14.00 Zbigniew Białas spotkanie z autorem powieści "Rutka"

Koszmar życia w getcie, pierwsza miłość, wywózka do Auschwitz.

Skromny rozmiarami dziennik Rutki ujawniony sześćdziesiąt lat po wojnie był sensacją historyczną. Rekonstruując losy dziewczyny w zbeletryzowanej formie Zbigniew Białas w nowej, niecierpliwie wyczekiwanej powieści składa wzruszający hołd nastolatce, której przyszło dorastać w nieludzkich czasach.


Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: Scena Główna
13.00–14.00 Pierwsza pomoc Cecylki Knedelek

Warsztaty literacko-lekarsko-plastyczne dla dzieci z panią Joanną Krzyżanek, autorką książek dla dziec


Organizator: WYDAWNICTWO "JEDNOŚĆ"
Miejsce: Forum 2
13.00–14.00 Mieczysław Bieniek. Spotkanie z autorem

Spotkanie z Mieczysławem Bieńkiem, byłym górnikiem, podróżnikiem, autorem wielu książek, m.in.: „Hajer jedzie do Dalajlamy”, „Z Hajerem na kraj Indii”, „Hajer jedzie do Soczi”, „Hajer na andyjskim szlaku”.


Organizator: Annapurna
Miejsce: Forum 1
13.00–17.00 Piłka nożna - Andrzej Gowarzewski

Spotkanie z Andrzejem Gowarzewskim - głównym autorem wszystkich publikacji. Ponadto gościnnie wystąpi Zbigniew Boniek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej


Organizator: encyklopedia piłkarska
Miejsce: stoisko 29
14.00–15.00 Spotkanie z Katarzyną Ryrych
Organizator: WYDAWNICTWO LITERATURA
Miejsce: stoisko 40
14.00–15.00 Spotkanie z Federico Moccią autorem bestsellerowych powieści m.in. „Trzy razy ty”, „Tylko ciebie chcę”, „Trzy metry nad niebem”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: Forum 1
14.00–15.00 Spotkanie autorskie z Joanną Pypłacz

Joanna Pypłacz urodziła się i mieszka w Krakowie. Jest doktorem habilitowanym filologii klasycznej i pracuje w Bibliotece Jagiellońskiej w Sekcji Starych Druków. Od najmłodszych lat pasjonuje się literaturą, muzyką oraz fotografią artystyczną i na wszystkich tych polach działa aktywnie. W centrum jej zainteresowań znajduje się szeroko pojęta groza, prąd gotycki w kulturze, a także wszystko, co dziwne, straszne i niesamowite. Dotychczas drukiem ukazały się jej trzy powieści: August Nacht (Warszawa 2015), Krzyk Persefony (Katowice 2015), Mechaniczna ćma (Chorzów, 2017) W trakcie spotkania w czasie Śląskich Targów Książki promować będzie swoją kolejną powieść - Nierozdzielne, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Videograf pod koniec października 2018.

 


Organizator: VIDEOGRAF
Miejsce: stoisko 33
14.00–15.00 Augusta Docher

Podpisuje książki : "Eperu", "Habbatum" i "Batawe"


Organizator: WYDAWNICTWO BIS
Miejsce: stoisko 39
14.00–15.00 Tadeusz A. Kisielewski podpisuje swoje książki, w tym najnowszą "UWAGA, SZPIEG. Dzieje wywiadu on Noego do Bonda"
Organizator: REBIS DOM WYDAWNICZY
Miejsce: stoisko 82
14.00–15.00 Tomasz Kowalski spotkanie z autorem
Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: Forum 2
14.00–15.00 Leszek Talko podpisuje zbiór felietonów pt. „Jak przejść do historii (i 43 inne pożyteczne umiejętności)”
Organizator: Wydawnictwo SONIA DRAGA
Miejsce: stoisko 67
14.00–15.00 Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Małgorzata Gutowska-Adamczyk, jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział…”. Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla młodzieży i dorosłych, spośród których „13 Poprzeczna” zdobyła tytuł Książki Roku 2008. Trzytomową „Cukiernią Pod Amorem”, przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży.


Organizator: Murator EXPO sp. z o.o., Targi Książki sp. z o.o., Katowice Miasto Współgospodarz
Miejsce: Scena Główna
14.00–15.00 Michał Ogórek - przedpremierowo!

Michał Ogórek będzie podpisywał swoje książki, w tym najnowszą "Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców" przedpremierowo!


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: stoisko 58
14.00–15.30 Roch Urbaniak - Spotkanie Autorskie, twórca książki: "Papiernik"

Artysta urodził się w Krakowie w 1986 roku. W 2011 ukończył z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział malarstwa, pracownia profesora Waltosia ), a jego praca dyplomowa prezentowana w Pałacu Sztuki została odznaczona medalem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. W swojej sztuce inspiruje się baśniami, mitologią, folklorem.

Zdobywca Grand Prix na 25 Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi w 2014 roku. Pasją Rocha jest podróżowanie, poznawanie innych kultur i one właśnie mają silny wpływ na jego twórczość.

Autor wspaniałej, pięknie zilustrowanej, księgi opowieści pt.: „PAPIERNIK czyli skąd się biorą opowieści


Organizator: Wydawnictwo TADAM
Miejsce: stoisko 27
14.00–16.00 Spotkanie z K.N. Haner
Organizator: GRUPA HELION
Miejsce: stoisko 57
14.00–16.00 Magda Stachula - "W pułapce"

Magda Stachula będzie podpisywać swoją najnowszą powieść "W pułapce na stoisku" Wydawnictwa ZNAK


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: stoisko 68
14.00–18.00 Olga Zygarowska podpisuje swoje książki: „Rufaro”, „Kryptonim:KARP”
Organizator: WYDAWNICTWO VECTRA
Miejsce: stoisko 20
14.30–16.00 Jak polubić warzywa? Bajkowa kuchnia Ignasia Ziółki

Warsztaty plastyczne z uwielbianą przez dzieci Joanną Krzyżanek wokół jej najnowszej książki Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda w warzywniaku.


Organizator: Wydawnictwo DEBIT
Miejsce: Księgarnio-kawiarnia Miejscownik
15.00 Małgorzata Gutowska - Adamczyk podpisuje swoje książki
Organizator: Granice.pl – wszystko o literaturze
Miejsce: stoisko 14
15.00–15.50 Spotkanie z autorami antologii "Inne Światy "

Spotkanie z mistrzami słowa, którzy wspólnie wydali jedną z najciekawszych antologii – „Inne Światy”. Aneta Jadowska, Robert Szmidt,  Łukasz Orbitowski i Jakub Małecki na jednej scenie.

 


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: Scena Główna
15.00–16.00 Federico Moccia podpisuje swoje książki
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 63
15.00–16.00 Paulina Mechło, Aneta Rostkowska-Gerlach. Cele w życiu. Jak je odkryć, określić i osiągnąć?

Spotkanie z autorkami książki CEL. Odkryj, określ, osiągnij,  psychologiem Pauliną Mechło i coachem Anetą Rostkowską-Gerlach, które opowiedzą o tym jak sięgać po marzenia stawiając sobie właściwe cele.  


Organizator: GRUPA HELION
Miejsce: Forum 2
15.00–16.00 Spotkanie autorskie z Łucją Wilewską

ŁUCJA WILEWSKA — laureatka w konkursie na opowiadanie kryminalne, organizowanym w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu (2014) oraz zdobywczyni pierwszego miejsca w dziale prozy w konkursie literackim organizowanym przez Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie (2001). Autorka cyklu Saga czasu przemiany Ósme niebo (2017) i Po drugiej stronie nieba (2018) — niezwykłej opowieści o miłości i aniołach, bardzo ciepło przyjętej zarówno przez czytelników, jak i recenzentów.

W trakcie spotkania w czasie Śląskich Targów Książki promować będzie swoją najnowszą powieść: Ważki na kostce lodu (2018)

 


Organizator: VIDEOGRAF
Miejsce: stoisko 33
15.00–16.00 Tomasz Kowalski. Nie pozwolisz żyć czarownicy

W 1835 roku, na łamach tygodnika „Przyjaciel Ludu” pojawił się dziwny tekst dotyczący procesu i skazania za czary, czternastu kobiet. Miał on formę relacji naocznego świadka wydarzeń, który ponoć widział, jak w 1775 roku we wsi Doruchów, tamtejszy dziedzic pojmał, poddał torturom, a na koniec spalił nieszczęsne kobiety. Mieszkańcy Doruchowa są pewni, że 243 lata temu, taki proces miał miejsce, a na terenie tzw. trójkąta czarownic, zapłonął stos.

Tomasz Kowalski w oparciu o tę historię napisał opowieść o drzemiących w ludziach lękach przed siłami nieczystymi, czarami i zabobonami. Jest to również powieść o kobietach i mężczyznach, o tym, że polowania na czarownice trwają po dziś dzień, a tytułowe cioty, jak nazywano w dawnej Polsce czarownice i ich kaci, mogą mieszkać tuż za ścianą.


Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: stoisko 31
15.00–16.00 Dagmara Dworak podpisuje "KROMKĘ CHLEBA. Poruszające wspomnienia z syberyjskiego zesłania"
Organizator: REBIS DOM WYDAWNICZY
Miejsce: stoisko 82
15.00–16.00 Spotkanie z Mariuszem Czubajem

Spotkanie z Mariuszem Czubajem znanym i lubianym autorem powieści kryminalnych, dwukrotnym laureatem nagrody Wielkiego Kalibru: w 2009 r. za powieść "21:37" oraz w 2017 r. za powieść "R.I.P.", który opowie o swojej najnowszej książce "Dziewczynka z zapalniczką".


Organizator: W.A.B.
Miejsce: Forum 1
15.00–16.00 Prof. Jerzy Bralczyk i Lucyna Kirwil

Spotkanie z czytelnikami. Zapraszamy!


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: stoisko 58
15.00–18.00 Podróżnik Piotr Chmieliński - podpisywanie książek

Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Stapis, gdzie Piotr Chmieliński  – człowiek, który jako pierwszy w historii przepłynął kajakiem i pontonem całą Amazonkę wraz z ekspedycją Canoandes’79 oraz dokonał pierwszego spływu kanionem rzeki Colca, podróżnik i reporter (współpraca m.in. z „National Geographic”) – będzie podpisywał swój zbiór reportaży o wyjątkowych wyprawach i podróżach po Ameryce Południowej i nie tylko! Serdecznie zapraszamy również w niedzielę, w godz. 11-14.


Organizator: STAPIS
Miejsce: stoisko 3
16.00 Być czy mieć? Czy na blogu można się wzbogacić?

Dyskusja dla blogerów na temat postów sponsorowanych i zarabianiu na blogu, prowadzący: Agnieszka Kolano (Śląscy Blogerzy Książkowi) i Sławomir Krempa (Granice.pl). Rejestracja blogerów pod adresem  pr@wwpol.com.
 


Organizator: Śląscy Blogerzy Książkowi
Miejsce: Forum 2
16.00–17.00 Profesor Jerzy Bralczyk podpisuje swoje książki - "Jeść!!!", "W drogę!!!", "Rozmowy przy stole"

Profesor Jerzy Bralczyk podpisuje swoje książki - "Jeść!!!", "W drogę!!!", "Rozmowy przy stole"


Organizator: BOSZ
Miejsce: stoisko 79
16.00–17.00 Spotkanie z Katarzyną Bondą autorką bestsellerowych powieści m.in. „Czerwony Pająk”, „Lampiony”, „Okularnik”, „Pochłaniacz”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: Scena Główna
16.00–17.00 Spotkanie autorskie z Joanną Jax

Joanna Jax  – urodziła się i mieszka w Olsztynie. Zadebiutowała w 2014 roku Dziedzictwem von Becków, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: Długa droga do domu (2015) i Piętno von Becków (2016) ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli sześciotomowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie (2018), a także książkę Syn zakonnicy (2018). Głosami czytelników wybrana jako finalistka Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (nagroda czytelników).Pod pseudonimem Patrycja May wydała humorystyczną powieść Pamiętnik ze starej szafy (2017).W trakcie spotkania w czasie Śląskich Targów Książki autorka promować będzie pierwszą część nowej sagi Zanim nadejdzie jutro – Podróż do krainy umarłych (2018)


Organizator: VIDEOGRAF
Miejsce: stoisko 33
16.00–17.00 Spotkanie z Pauliną Mechło i Anetą Rostkowską-Gerlach
Organizator: GRUPA HELION
Miejsce: stoisko 57
16.00–17.00 Piotr Kitrasiewicz "Artyści w cieniu Stalina"

Poeci Maryna Cwietajewa i Osip Mandelsztam, autor Mistrza i Małgorzaty Michaił Bułhakow, twórca „Pancernika Potiomkina” Sergiusz Eisenstein – na losach tych czworga wybitnych artystów odcisnęło swoje śmiertelne piętno życie w bezpośrednim oddziaływaniu krwawego sowieckiego dyktatora i uruchomionej przez niego maszyny wszechobecnego terroru.

W jej bezlitosne tryby mógł wpaść każdy, bez względu na zajmowaną pozycję, pochodzenie, zasługi i osiągnięcia. Ginęli komisarze ludowi, marszałkowie, sekretarze partyjni, inżynierowie, zasłużeni działacze rewolucyjni, a przede wszystkim masy zwykłych obywateli. Nie byli bezpieczni również artyści, których Stalin szczególnie cenił uważając, iż mają znaczny wpływ na ludzkie umysły, a nawet są „inżynierami dusz”.


Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: stoisko 31
16.00–17.00 Spotkanie z Katarzyną Surmiak-Domańską, autorką książki „Kieślowski. Zbliżenie”

Jak doszło do tego, że chłopak uciekający przed prześladującą jego rodzinę chorobą został reżyserem? Jak to się stało, że twórca, któremu nawet najbliżsi współpracownicy przepowiadali koniec, odniósł z dnia na dzień światowy sukces? I dlaczego – jak określił to jeden z jego przyjaciół – sam siebie aż tak bardzo „zarzynał”? 
Kieślowski zawsze osiągał cel, a jednak niemal nigdy nie był z siebie zadowolony. Zmagał się z widmem niespełnienia i zadręczał pytaniem, czy dobrze wybrał zawód. 
Z historią życia Krzysztofa Kieślowskiego, jego twórczością i legendą mierzy się Katarzyna Surmiak-Domańska, reporterka, autorka m.in. głośnych książek „Mokradełko” i „Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość”.


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: Forum 1
16.00–17.00 Spotkanie z autorami antologii Inne Światy

Spotkanie z Anetą Jadowską, Jakubem Małeckim oraz Łukaszem Orbitowskim - mistrzami słowa, którzy wspólnie wydali jedną z najciekawszych antologii – „Inne Światy”.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 37
16.00–17.00 Mariusz Czubaj podpisuje swoje kryminały.
Organizator: Grupa Wydawnicza Foksal
Miejsce: stoisko 22
16.00–17.00 Przemysław Semczuk podpisuje książkę Tak będzie prościej

– Przemysław Semczuk podpisuje książkę Tak będzie prościej


Organizator: REBIS DOM WYDAWNICZY
Miejsce: stoisko 82
16.00–18.00 Mariusz Sepioło - "Nanga Dream", "Himalaistki"

Mariusz Sepioło będzie podpisywać swoje książki "Nanga Dream", "Himalaistki" na stoisku Wydawnictwa ZNAK.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: stoisko 68
17.00–17.50 Spotkanie z Anetą Jadowską
Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: Forum 2
17.00–18.00 Katarzyna Bonda podpisuje swoje książki
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 63
17.00–18.00 Katarzyna Surmiak-Domańska

Spotkanie z czytelnikami. Zapraszamy!


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: stoisko 58
17.00–18.00 Spotkanie z Piotrem Kitrasiewiczem autorem książki "Artyści w cieniu Stalina"
Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: Forum 1
17.00–18.00 Spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem i Lucyną Kirwil - autorami książki „Pokochawszy”

Spotkanie z niestrudzonym popularyzatorem poprawnej polszczyzny, autorem i współautorem wielu książek, m.in.: „Trzy po 33”, „500 zdań polskich” i „Mój język prywatny” oraz najnowszej pt.: „Pokochawszy” wydanej wspólnie z żoną Lucyną Kirwil.


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: Scena Główna

Niedziela, 14 października

10.00–11.00 Spotkanie z autorem

Stefan Darda (ur. 1972) — jest jednym z najpopularniejszych polskich autorów literatury grozy. Debiutował w 2008 roku entuzjastycznie przyjętą przez czytelników powieścią Dom na wyrębach. W kolejnych latach stworzył złożony z czterech tomów cykl powieściowy Czarny Wygon oraz antologię Opowiem ci mroczną historię, a także thriller Zabij mnie, tato. Utwory Stefana Dardy charakteryzują się realizmem umiejętnie łączonym z wierzeniami ludowymi, a ich odbiorcy wysoko cenią sobie wiarygodne wątki obyczajowe, zaskakujące i emocjonujące rozwiązania fabularne, a także umiejętne budowanie nastroju. Autor jest laureatem Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego i Nagrody Nautilus oraz zdobywcą Złotego Kościeja; był także wielokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla.

W trakcie spotkania w czasie Śląskich Targów Książki promować będzie swoją najnowszą powieść Nowy dom na wyrębach 2 (2018)

 


Organizator: VIDEOGRAF
Miejsce: Forum 1
10.00–14.00 Jerzy Buczyński podpisuje swoje książki: „Godulowa saga”, „Hultajska dwójka”, „Pokolenia w czerni”, „Zwierciadło śląskie” i „Z czarnej ziemi”
Organizator: WYDAWNICTWO VECTRA
Miejsce: stoisko 20
10.00–17.00 Czytelnia pod Sówką, czyli...Biblioteczna Poradnia Książkowa

Co warto czytać dzieciom i proponować młodzieży


Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Miejsce: stoisko 30
10.00–17.00 Kiermasz książki antykwarycznej
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Miejsce: stoisko 30
10.00–17.00 Warsztaty Linorytnicze

Przez bardzo długi czas książki ilustrowane były przy pomocy drzeworytów. Aby ułatwić zadanie drewnianą deskę zastąpimy linoleum. Zapraszamy Państwa na warsztaty linorytnicze, które będą odbywać się przez cały czas trwania Śląskich Targów Książki. Na stanowisku Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa będzie można wyciąć i odbić własnoręcznie wykonany linoryt. Warsztaty maja charakter otwarty, nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjść i się dobrze bawić.


Organizator: Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa im. Fiola i Fiodorowa
Miejsce: stoisko 102
10.00–17.00 Krzysztof Spadło

Krzysztof Spadło - autor cyklu powieści "Skazaniec" (Wydawnictwo KAGO) będzie dostępny przez cały czas trwania targów.


Organizator: Skazaniec / Miasto Rybnik
Miejsce: stoisko 53
10.00–17.00 Andrzej Palacz

Andrzej Palacz, autor publikacji ,,Karolina Sobańska. Odeska Mata Hari" będzie podpisywał swoją książkę podczas trwania targów.


Organizator: INICJAŁ Andrzej Palacz
Miejsce: stoisko 87
10.15–11.00 Bronisław Cieślak. 07 zgłasza się w Katowicach

Znany najbardziej dzięki roli porucznika Sławomira Borewicza, w serialu „07 zgłoś się” (reż. Krzysztof Szmagier), chociaż debiutował przed kamerą jako inżynier Bogdan Zawada („Znaki szczególne” - reż. Roman Załuski). Dlaczego telewizja zamieniła kolejność wyświetlania tych dwóch filmów? Skąd wzięło się imię i nazwisko najbardziej rozpoznawalnego funkcjonariusza MO z czasów PRL-u? Jakie były kulisy powstawania „07”? Na te i na wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w czasie brawurowego spotkania z Bronisławem Cieślakiem. Będzie też trochę o jego prywatnym życiu, o filmie „Wściekły”, o Malanowskim i o cenzurze.

Spotkanie prowadzi: Dariusz Rekosz


Organizator: Dariusz Rekosz. spotkania.rekosz.pl
Miejsce: Scena Główna
10.15–11.00 Czy istnieje zbrodnia doskonała?

Spotkanie z laureatką Nagrody Zajdla, Anną Kańtoch i Robertem Małeckim poprowadzi Agnieszka Gryszka


Organizator: Związek Stowarzyszeń Fandom Polski
Miejsce: Forum 2
10.30–16.00 Marek Szołtysek. O Śląsku na każdy temat

Spotkanie z Markiem Szołtyskiem na jego stoisku


Organizator: Marek Szołtysek Książki o Śląsku
Miejsce: stoisko 55
11.00–12.00 Weronika Gogola podpisuje swoją książkę "Po trochu"
Organizator: KSIĄŻKOWE KLIMATY
Miejsce: stoisko 24
11.00–12.00 Bronisław Cieślak. 07 zgłasza się w Katowicach

Jak Bronisław Cieślak trafił do serialu "07 zgłoś się" oraz co wspólnego ma porucznik Borewicz z detektywem Malanowskim - o tym wszystkim dowiecie się w trakcie spotkania z tym kultowym aktorem, który z wykształcenia jest... etnografem i dziennikarzem. A do tego autografy w serialowych książkach i wspólne fotki.


Organizator: Dariusz Rekosz. spotkania.rekosz.pl
Miejsce: stoisko 15
11.00–12.00 Spotkanie autorskie ze Stefanem Dardą

Stefan Darda (ur. 1972) — jeden z najpopularniejszych polskich autorów literatury grozy. Debiutował w 2008 roku powieścią Dom na wyrębach. W kolejnych latach stworzył cykl powieściowy Czarny Wygon oraz antologię Opowiem ci mroczną historię, a także thriller Zabij mnie, tato. Utwory Stefana Dardy charakteryzują się realizmem umiejętnie łączonym z wierzeniami ludowymi, a ich odbiorcy wysoko cenią sobie wiarygodne wątki obyczajowe, zaskakujące i emocjonujące rozwiązania fabularne, a także umiejętne budowanie nastroju. Laureat Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego i Nagrody Nautilus, zdobywca Złotego Kościeja. Wielokrotnie nominowany do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. W trakcie spotkania promować będzie swoją najnowszą powieść Nowy dom na wyrębach 2


Organizator: VIDEOGRAF
Miejsce: stoisko 33
11.00–12.00 Beata Majewska spotakanie z czytelnikami
Organizator: PUBLICAT S.A.
Miejsce: stoisko 92
11.00–12.00 Spotkanie i dyżur autografowy - Robert Małecki
Organizator: Śląski Klub Fantastyki
Miejsce: stoisko 101
11.00–12.00 Przedpremierowe spotkanie z Elżbietą Sieradzińską, autorką biografii "Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt"

Jedna z najsłynniejszych himalaistek świata. Postać i wybitna, i kłopotliwa: przez nieokiełznaną osobowość, upór i dążenie do realizacji celów na przekór wszystkiemu. Pierwsza Polka i Europejka na Evereście, pierwsza kobieta, która zdobyła mityczny szczyt K2. Uwielbiana przez publiczność i media, uwierająca górskie środowisko zarówno dokonaniami, jak i niepohamowanym apetytem na zdobywanie najwyższych szczytów. Kobieta nietuzinkowa, owładnięta pasją.

Wanda Rutkiewicz miała osobowość bogatą i skomplikowaną, była uparta i nieustannie balansowała na granicy bólu istnienia i ciepła blasku sławy. I bezwiednie zmierzała do samounicestwienia.

Elżbieta Sieradzińska nie ogranicza się do rozmów z polskimi alpinistami; sięga również do źródeł nieznanych, w tym zachowanych fragmentów wspomnień matki himalaistki, Marii Błaszkiewicz, które miały ukazać się drukiem kilka lat po zaginięciu Wandy. Przytacza także nieznane i niepublikowane dotąd fragmenty relacji uczestników holenderskiej wyprawy, którzy wsparli Polkę w tragicznych dla niej wydarzeniach na Broad Peaku w 1991 roku. Wydarzeniach, które być może zaważyły na kondycji psychicznej Wandy Rutkiewicz i na podejmowanych przez nią decyzjach w ostatnich latach życia.

Autorka dotarła także do niepublikowanych dotąd zdjęć Wandy Rutkiewicz.

 


Organizator: MARGINESY
Miejsce: Forum 1
11.00–12.00 Spotkanie z Kubą Kucharskim, autorem książki „W uścisku Katriny”

Spotkanie z Kubą Kucharskim, autorem książki „W uścisku Katriny”, będącej nie tylko dokumentacją jednego z największych huraganów w historii Stanów Zjednoczonych, ale także analizą przyczyn i następstw tego zjawiska, określanego często największą katastrofą naturalną w dziejach USA.


Organizator: Annapurna
Miejsce: Forum 2
11.00–12.00 Spotkanie z Wojtkiem Miłoszewskim

Wojtek Miłoszewski – ur. w 1980 roku. Autor monodramu Rozkwaś Polaka, wystawianego na Scenie Bistro Teatru Kwadrat. Scenarzysta serialu Wataha dla HBO Europe oraz serialu Prokurator dla TVP2. Ten ostatni otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orzeł za najlepszy filmowy serial telewizyjny 2015 roku. Jest też autorem ponad osiemdziesięciu odcinków cieszącego się ogromną popularnością serialu paradokumentalnego Policjantki i policjanci. Autor książek Inwazja oraz Farba, 31 października ma premierę jego nowa książka KASTOR. Tym razem autor przeniesie nas do Krakowa z lat 90., miasta bujnego, ale nie zawsze legalnego biznesu oraz nowych, wyjątkowo brutalnych przestępców szukających okazji do szybkiego zarobku.


Organizator: W.A.B.
Miejsce: Scena Główna
11.00–12.30 Kamil Janicki - "Epoka milczenia"

Kamil Janicki będzie podpisywać swoją najnowsza książkę "Epoka milczenia. Przedwojenna Polska, o której wstydzimy się mówić" na stoisku Wydawnictwa ZNAK.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: stoisko 68
11.00–13.00 Krzysztof Wielicki

Spotkanie z Krzyśkiem Wielickim, wielkim himalaistą polskim, który jako piąty człowiek na świecie zdobył Koronę Himalajów i Karakorum.


Organizator: Wydawnictwo GÓRY
Miejsce: stoisko 10
11.00–14.00 Podróżnik Piotr Chmieliński – podpisywanie książek.

Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Stapis, gdzie Piotr Chmieliński  – człowiek, który jako pierwszy w historii przepłynął kajakiem i pontonem całą Amazonkę wraz z ekspedycją Canoandes’79 dokonał pierwszego spływu kanionem rzeki Colca, podróżnik i reporter (współpraca m.in. z „National Geographic”) – będzie podpisywał swój zbiór reportaży o wyjątkowych wyprawach i podróżach po Ameryce Południowej i nie tylko! Serdecznie zapraszamy!


Organizator: STAPIS
Miejsce: stoisko 3
11.00–16.00 Ostry dyżur literacki

Happening promujący czytelnictwo – eksperci i autorzy w kitlach w „gabinecie lekarskim" udzielają dzieciom porad dotyczących wyboru lektur. Badamy czytelnicze gusta i wypisujemy recepty


Organizator: CzasDzieci.pl
Miejsce: stoisko 95
11.00–16.00 Wymiana Książek

Już po raz czwarty na Śląskich Targach Książki organizujemy W Y M I A N Ę   K S I Ą Ż K O W Ą! W wielkim skrócie – chodzi o to, by każdy mógł wymienić książkę na inną, która także poszukuje nowego domu. Najważniejszą zasadą wymiany jest: ile przynosisz, tyle wynosisz, czyli jeśli przyniesiesz na wymianę jedną książkę, możesz ją wymienić na inną, jedną powieść w tej samej kategorii. Ponadto, jeśli na wymianie nie trafią się pozycje, które Cię interesują, nie musisz oddawać swojej książki. Wymieniamy tylko beletrystykę.


Organizator: Śląscy Blogerzy Książkowi
Miejsce: stoisko 1 C
12.00–12.50 Spotkanie Logrusowe

Sekcja literacka "Logrus": bliskie spotkanie trzeciego stopnia, czyli jak grupy literackie pomagają w pisaniu i wydawaniu książek.


Organizator: Śląski Klub Fantastyki
Miejsce: Forum 2
12.00–13.00 Spotkanie z Barbarą Szmatloch i Michałem Bulsą, autorami “Sekretów Katowic”
Organizator: ACUS WYDAWNICTWO
Miejsce: stoisko 75
12.00–13.00 Romek Pawlak. Podpisywanie książek dla dzieci: "Czaruś, pies z charakterem", "Księga Ezechiela" oraz powieści dla młodzieży "Dziewczyna z lustra".
Organizator: AKAPIT PRESS
Miejsce: stoisko 61
12.00–13.00 Maria Paszyńska podpisuje ksiażki z serii OWOC GRANATU
Organizator: PUBLICAT S.A.
Miejsce: stoisko 92
12.00–13.00 Zbigniew Białas "Rutka"

Koszmar życia w getcie, pierwsza miłość, wywózka do Auschwitz.

 Skromny rozmiarami dziennik Rutki ujawniony sześćdziesiąt lat po wojnie był sensacją historyczną. Rekonstruując losy dziewczyny w zbeletryzowanej formie Zbigniew Białas w nowej, niecierpliwie wyczekiwanej powieści składa wzruszający hołd nastolatce, której przyszło dorastać w nieludzkich czasach.


Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: stoisko 31
12.00–13.00 Spotkanie z Anną Kańtoch, pisarką, wielokrotną laureatką Nagrody im. Janusza A. Zajdla
Organizator: Związek Stowarzyszeń Fandom Polski
Miejsce: stoisko 100
12.00–13.00 Wojtek Miłoszewski podpisuje swoje książki: "Inwazja" oraz "Farba".
Organizator: Grupa Wydawnicza Foksal
Miejsce: stoisko 22
12.00–13.00 Grzegorz Kalinowski podpisuje swoją najnowszą książkę "Śledztwo ostatniej szansy"
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 63
12.00–13.00 Spotkanie z Marzeną Rogalską

Marzena Rogalska, znana pisarka, dziennikarka i osobowość telewizyjna, napisała swoją trzecią powieść! W Drugiej miłości, kontynuacji losów Agaty z uwielbianych przez czytelników Wyprzedaży snów i Gry w kolory, przekonuje nas, że miłości zawsze warto dać kolejną szansę.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: Scena Główna
12.00–13.00 Elżbieta Sieradzińska przedpremierowo!

 

Podpisywanie książki Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt na stoisku wydawnictwa  Marginesy.  


Organizator: MARGINESY
Miejsce: stoisko 41
12.00–13.00 Weronika Gogola - spotkanie z autorką

Spotkanie z Weroniką Gogolą, której debiutancka książka Po trochu została nominowana do Nagrody Literackiej NIKE 2018, Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus oraz Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia.


Organizator: KSIĄŻKOWE KLIMATY
Miejsce: Forum 1
12.00–14.00 Piechniczek - tego nie wie nikt

Skromny, pracowity, nie szukający poklasku, sympatyczny i ciepły – tak w skrócie można opisać Antoniego Piechniczka, który w roku 1982 na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej, rozgrywanych w Hiszpanii, jako selekcjoner doprowadził naszą reprezentacyjną drużynę do III miejsca. Z tamtego okresu słynna stała się piosenka Bohdana Łazuki „Entliczek-pentliczek, co zrobi Piechniczek”, która na stałe weszła do kanonu polskiej pop-kultury, a także życia codziennego. O kulisach wydarzenia z ’82 oraz o swoim życiu prywatnym i zawodowym, pan Antoni chętnie opowie w czasie wyjątkowego spotkania.

Będzie również o książce „Piechniczek – tego nie wie nikt”.


Organizator: Dariusz Rekosz. spotkania.rekosz.pl
Miejsce: stoisko 15
12.00–16.30 Piłka nożna - Andrzej Gowarzewski

Spotkanie z Andrzejem Gowarzewskim - głównym autorem wszystkich publikacji oraz goście


Organizator: encyklopedia piłkarska
Miejsce: stoisko 29
12.30–14.00 Iza Michalewicz - "Zbrodnie prawie doskonałe"

Iza Michalewicz będzie podpisywać swoją książkę "Zbrodnie prawie doskonałe" na stoisku Wydawnictwa ZNAK


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: stoisko 68
13.00–13.50 Blogerze, pogadaj z wydawcą!

Panel dla blogerów z udziałem przedstawicieli wydawnictw.


Organizator: Śląscy Blogerzy Książkowi
Miejsce: Forum 2
13.00–14.00 Spotkanie autorskie z Bartłomiejem Basiurą

Bartłomiej Basiura (ur. 1991), pochodzący ze Śląska pisarz młodego pokolenia. Absolwent prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim, autor powieści kryminalnych "Waga", "Reset", "Alert", twórca scenariuszy oraz reżyser spektakli teatralnych. Elementem charakterystycznym jego twórczości jest wielotorowo prowadzona fabuła oraz misternie spleciona intryga. Prywatnie pasjonat podróży, fotografii oraz islandzkich brzmień muzyki.  


Organizator: VIDEOGRAF
Miejsce: stoisko 33
13.00–14.00 Piotr Kitrasiewicz. Artyści w cieniu Stalina

Poeci Maryna Cwietajewa i Osip Mandelsztam, autor Mistrza i Małgorzaty Michaił Bułhakow, twórca „Pancernika Potiomkina” Sergiusz Eisenstein – na losach tych czworga wybitnych artystów odcisnęło swoje śmiertelne piętno życie w bezpośrednim oddziaływaniu krwawego sowieckiego dyktatora i uruchomionej przez niego maszyny wszechobecnego terroru.

W jej bezlitosne tryby mógł wpaść każdy, bez względu na zajmowaną pozycję, pochodzenie, zasługi i osiągnięcia. Ginęli komisarze ludowi, marszałkowie, sekretarze partyjni, inżynierowie, zasłużeni działacze rewolucyjni, a przede wszystkim masy zwykłych obywateli. Nie byli bezpieczni również artyści, których Stalin szczególnie cenił uważając, iż mają znaczny wpływ na ludzkie umysły, a nawet są „inżynierami dusz”.


Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: stoisko 31
13.00–14.00 Tatiana Mindewicz-Puacz "Miłość. I co dalej?"

Trzeba to powiedzieć głośno: bez zaangażowania nic nie będzie dobre, ani rozmowa, ani obiad, ani seks

Tatiana Mindewicz-Puacz napisała tę książkę przede wszystkim jako kobieta, pełna empatii dla swoich bohaterek, świadoma, że mogłaby być jedną z nich. Choć czerpie obficie ze swojego doświadczenia w pracy terapeutycznej i coachingowej, nie ocenia, nie daje instrukcji, nie poucza. Pomaga zrozumieć siebie i spojrzeć z innej perspektywy na relację z ukochaną osobą.


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: Forum 1
13.00–14.00 Andrzej Saramonowicz podpisuje swoją książkę „Pokraj”.
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 63
13.00–14.00 Spotkanie i dyżur autografowy - Anna Hrycyszyn i Katarzyna Rupiewicz
Organizator: Śląski Klub Fantastyki
Miejsce: stoisko 101
13.00–14.00 Szczepan Twardoch i Grzegorz Kulik

Premiera powieści "Drach" w języku śląskim!

Podczas tegorocznej edycji Śląskich Targów Książki Szczepan Twardoch spotka się z czytelnikami w związku z premierą powieści Drach w przekładzie Grzegorza Kulika. To pierwsza książka Twardocha, która ukazuje się w języku śląskim. Po spotkaniu autor i tłumacz będą podpisywali egzemplarze na stoisku Wydawnictwa Literackiego.

 


Organizator: WYDAWNICTWO LITERACKIE
Miejsce: Scena Główna
13.00–14.00 Jakub Ćwiek podpisuje przedpremierowo książkę "Bezpański. Ballada o byłym gliniarzu"

Psy rzadko bywają dobre albo złe. Najczęściej są takie, jak zostaną wychowane.

Historia spisana przez Jakuba Ćwieka to zapis przeszło trzydziestoletniej służby policyjnej podinspektora Adama Bigaja (ps. „Księciunio”), w latach 90. kierownika sekcji zabójstw na wrocławskim starym mieście, a następnie wieloletniego naczelnika wydziału kryminalnego posterunku na Rakowcu przez wrocławian zwanym Trójkątem Bermudzkim. To także okazja do opowiedzenia o tym, jak na co dzień wyglądała mundurowa „psia służba”: współpraca szeregowych milicjantów ze Służbą Bezpieczeństwa i z przedstawicielami Kościoła, zabezpieczanie kolejnych papieskich pielgrzymek, walka z przestępczością zorganizowaną, powodzią i dopalaczami. Wielkie, medialne sprawy, o których słyszała cała Polska, są tu pokazane z zupełnie innej perspektywy.

To także opowieść o nieustannych zmaganiach policji z jej największym wrogiem — samą sobą. O tym, jak na codzienną służbę wpływają roszady polityczne, jakie są długofalowe skutki postępującej korupcji, nepotyzmu i podporządkowania działań słupkom statystycznym. Przede wszystkim jednak to książka o funkcjonariuszach. O nieoczywistych przyjaźniach rodzących się w zaskakujących sytuacjach, cenie, jaką płaci się za bycie dobrym gliną, trudnych wyborach osobistych i próbie budowania życia rodzinnego na chwiejnej podstawie usypanej z telefonów o dowolnej porze, włamów i trupów.


Organizator: MARGINESY
Miejsce: stoisko 41
14.00–14.50 Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem

Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem - pisarzem, stand-upowcem, publicystą i konferansjerem, działaczem fandomu. Charakterystyczną cechą twórczości Jakuba Ćwieka są liczne nawiązania do popkultury: książek, filmów, seriali, utworów muzycznych czy rozmaitych mitologii. Autor „Chłopców” i „Grimm City” po trzynastu latach powraca z nowym wydaniem popularnej i lubianej przez czytelników serii „Kłamca”.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: Forum 2
14.00–15.00 Spotkanie z Krystyną Koftą autorką książki „W szczelinach czasu. Intymnie o Peerelu”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: Scena Główna
14.00–15.00 Sabina Waszut podpisuje swoje książki m.in. „Dobra-noc”, „Zielony byfyj”, „Bar na starym osiedlu”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 63
14.00–15.00 Szczepan Twardoch podpisuje śląską edycję powieści "Drach"

W niedzielę 14 października o godz. 14.00 (lub tuż po zakończeniu spotkania na Scenie Głównej) na stoisku Wydawnictwa Literackiego Szczepan Twardoch podpisywać będzie śląską edycję powieści "Drach". Pisarzowi towarzyszyć będzie tłumacz na język śląski Grzegorz Kulik. Gorąco zapraszamy.


Organizator: WYDAWNICTWO LITERACKIE
Miejsce: stoisko 44
14.00–15.00 Tomasz Kowalski "Nie pozwolisz żyć czarownicy"

W 1835 roku, na łamach tygodnika „Przyjaciel Ludu” pojawił się dziwny tekst dotyczący procesu i skazania za czary, czternastu kobiet. Miał on formę relacji naocznego świadka wydarzeń, który ponoć widział, jak w 1775 roku we wsi Doruchów, tamtejszy dziedzic pojmał, poddał torturom, a na koniec spalił nieszczęsne kobiety. Mieszkańcy Doruchowa są pewni, że 243 lata temu, taki proces miał miejsce, a na terenie tzw. trójkąta czarownic, zapłonął stos.

Tomasz Kowalski w oparciu o tę historię napisał opowieść o drzemiących w ludziach lękach przed siłami nieczystymi, czarami i zabobonami. Jest to również powieść o kobietach i mężczyznach, o tym, że polowania na czarownice trwają po dziś dzień, a tytułowe cioty, jak nazywano w dawnej Polsce czarownice i ich kaci, mogą mieszkać tuż za ścianą.


Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: stoisko 31
14.00–15.00 Tatiana Mindewicz-Puacz

Spotkanie z czytelnikami. Zapraszamy!


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: stoisko 58
14.00–15.00 Spotkanie z Michałem Cholewą, pisarzem, laureatem Nagrody im. Janusza A. Zajdla
Organizator: Związek Stowarzyszeń Fandom Polski
Miejsce: stoisko 100
14.00–15.00 Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski

Spotkanie z Dariuszem Kortko oraz Marcinem Pietraszewskim, autorami niedawno wydanej książki o Mirosławie Hermaszewskim pt. Cena nieważkości oraz wydanej w 2016 r. książki pt. Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście.


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: Forum 1
14.00–15.30 Kacper Śledziński - "W tajnej służbie. Wojna wywiadów w II RP"

Kacper Śledziński będzie podpisywać swoją najnowszą książkę "W tajnej służbie. Wojna wywiadów w II RP" na stoisku Wydawnictwa ZNAK.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: stoisko 68
14.00–16.00 Nie tylko Moje Córki Krowy - Kinga Dębska

Reżyserka, scenarzystka, na wskroś kobieca... Jak dotychczas największy sukces - zarówno artystyczny, jak i komercyjny - przyniósł jej film "Moje córki krowy" (2015), równolegle z którym wydała książkę o tym samym tytule. Otrzymała za niego wiele nagród, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Później zrealizowała jeszcze kilka znakomitych obrazów, a jej literacki kunszt poznacie sięgając po książkę "Porozmawiaj ze mną" (2018). Wyjątkowa, zjawiskowa, prawdziwa...Organizator: Dariusz Rekosz. spotkania.rekosz.pl
Miejsce: stoisko 15
14.00–17.00 Wojciech Magiera podpisuje swoje książki: „Fragmenty zdarzeń”, „Ukryty cel”
Organizator: WYDAWNICTWO VECTRA
Miejsce: stoisko 20
15.00–15.50 Spotkanie Magdaleny Majcher z czytelnikami

Magdalena Majcher jest autorką poczytnych powieści, w których w wątek obyczajowy wplecione są zagadnienia społeczne i historyczne. Jej książki poruszają tematy nieoczywiste i bolesne, a jednak takie, z którymi wielu z nas spotyka się w codziennym życiu.

Urodzona w Czeladzi, mieszka i pracuje w Katowicach. Interesuje się historią najnowszą, psychologią i kryminalistyką, zaczytuje się w reportażach.


Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Miejsce: Forum 2
15.00–16.00 Krystyna Kofta podpisuje swoją książkę „W szczelinach czasu. Intymnie o Peerelu”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 63
15.00–16.00 Spotkanie z Sabiną Waszut z okazji premiery książki „Dobra-noc”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: Scena Główna
15.00–16.00 Spotkanie autorskie Jakuba Ćwieka

Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem - pisarzem, stand-upowcem, publicystą i konferansjerem, działaczem fandomu. Charakterystyczną cechą twórczości Jakuba Ćwieka są liczne nawiązania do popkultury: książek, filmów, seriali, utworów muzycznych czy rozmaitych mitologii. Autor „Chłopców” i „Grimm City” po trzynastu latach powraca z nowym wydaniem popularnej i lubianej przez czytelników serii „Kłamca”.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 37
15.00–16.00 Gabriela Kańtor - spotkanie z autorską
Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: Forum 1
15.00–16.00 Marta Kisiel podpisuje swoje najnowsze książki: "Małe Licho" oraz "Pierwsze słowo".
Organizator: Grupa Wydawnicza Foksal
Miejsce: stoisko 22
15.00–16.00 Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski autorzy książek Cena nieważkości i Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście.
Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: stoisko 58
16.00–16.50 Od górnika do architekta. Wizerunek śląskiego mężczyzny

W ostatnich latach jesteśmy świadkami kulturowego niepokoju wokół roli i tożsamości mężczyzny, różnych definicji męskości, naukowych rozważań nad kulturową i społeczną konstrukcją płci. Przemiany w tej materii widoczne są również na Śląsku, gdzie kluczowa niegdyś figura górnika staje się reliktem przeszłości. Jak śląscy mężczyźni i śląskie męskości opowiadane są w literaturze, teatrze i sztuce? Spotkanie osnute będzie wokół wystawy "Męska rzecz", którą oglądać można w Muzeum Śląskim oraz spektaklu "Drach" na podstawie powieści Szczepana Twardocha w reżyserii Roberta Talarczyka, którego premiera odbędzie się 21 października 2018 roku.

Uczestnicy: Krystyna Pieronkiewicz Pieczko, Małgorzata Paul, Robert Talarczyk, Miłosz Markiewicz


Organizator: Muzeum Śląskie
Miejsce: Forum 1
16.00–17.00 Gabriela Kańtor "Tańcząc na czubkach palców"

Opowieść o tańcu życia, w którym główna bohaterka dotyka stopami ziemi, a jednocześnie próbuje sięgnąć nieba. Paulinę Wojnowicz poznajemy w trzech kolejnych figurach jej tańca: jako osamotnione dziecko, jako młodą, pełną nadziei dziewczynę oraz jako dojrzałą, świadomą siebie kobietę. 

Kiedy jej dzieci wchodzą w dorosłość i zaczynają rozwijać skrzydła, gniazdo rodzinne nagle pustoszeje; obie córki emigrują z kraju, syn studiuje daleko od domu. 

Nieoczekiwanie pojawiają się problemy finansowe, a do tego wszystkiego małżeństwo Pauliny przeżywa poważny kryzys.

W tym trudnym momencie prawdziwy taniec dopiero się dla Pauliny zaczyna: oto pojawia się tajemnicza osoba, która jedną krótką rozmową telefoniczną przewróci jej życie do góry nogami…


Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: stoisko 31
16.00–17.00 Spotkanie z Martą Kisiel

Zapraszamy na spotkanie z Martą Kisiel, która opowie o swojej pierwszej książce dla dzieci "Małe Licho i tajemnica Niebożątka", o swojej pierwszej Nagrodzie im. Janusza A. Zajdla oraz o "Pierwszym słowie" - zapowiadanym na jesień zbiorze opowiadań fantastycznych.

Marta Kisiel (1982) – polska pisarka fantasy. Z wykształcenia polonistka. Debiutowała w 2006 roku na łamach internetowego magazynu Fahrenheit opowiadaniem Rozmowa dyskwalifikacyjna. Na swoim koncie ma ukochany przez czytelników cykl Dożywocie (Dożywocie, Siła niższa, Szaławiła – laureatka Nagrody im. Janusza A. Zajdla w kategorii opowiadania), powieść Nomen omen (nominowaną do Nagrody im. Janusza A. Zajdla) oraz wydaną w 2018 roku Toń. W najbliższych planach wydawniczych są Oczy uroczne, czyli tom serii Dożywocie, kontynuacja Toń oraz pierwsza powieść o Ramzesie i Matyldzie.


Organizator: W.A.B.
Miejsce: Scena Główna
Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie

 

 

 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy