Piątek, 12 października

zaktualizowano dnia: 10 października 2018
10.00 Wystawa portretów bohaterek „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”

Frida Kahlo, J.K. Rowling, Beyonce, Wisława Szymborska i wiele innych… – z okazji polskiej premiery drugiej części światowego bestsellera „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek” prezentujemy niezwykłe portrety bohaterek, stworzone przez artystki z różnych zakątków globu.


Organizator: Wydawnictwo DEBIT
Miejsce: Na terenie MCK
10.00 Wystawa „Polska 100 lat” (wydawnictwa BOSZ)

Wystawa zdjęć ilustrujących najważniejsze wydarzenia w polskiej historii, kulturze, nauce i gospodarce na przestrzeni ostatnich stu lat, pochodzących z albumu „Polska 100 lat”  (wydawnictwa BOSZ),  wydanego dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Organizator: BOSZ
Miejsce:
10.00–14.00 Jerzy Buczyński podpisuje swoje książki: „Godulowa saga”, „Hultajska dwójka”, „Pokolenia w czerni”, „Zwierciadło śląskie” i „Z czarnej ziemi”
Organizator: WYDAWNICTWO VECTRA
Miejsce: stoisko 20
10.00–17.00 O Śląsku na każdy temat. Spotkanie z Markiem Szołtyskiem na jego stoisku
Organizator: Marek Szołtysek Książki o Śląsku
Miejsce: stoisko 55
10.00–18.00 Czytelnia pod Sówką, czyli...Biblioteczna Poradnia Książkowa

Co warto czytać dzieciom i proponować młodzieży.


Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Miejsce: stoisko 30
10.00–18.00 Kiermasz książki antykwarycznej
Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Miejsce: stoisko 30
10.00–18.00 Wystawa plakatów pochodzących z książki "Kto ty jesteś?" Edgara Bąka i Joanny Olech

O patriotyzmie inaczej. Lekko, nowatorsko i na dziecięcą miarę. Jeśli patriotyzm ma stać się wewnętrznym imperatywem, a nie tylko ozdobnym kotylionem rocznicowym, to poprzez małe odruchy społecznej solidarności.  Tekst Joanny Olech odwołuje się do idei społeczeństwa obywatelskiego, wzajemnego zaufania, szacunku, ekologii, tolerancji i zaangażowania na rzecz kraju. Plakaty Edgara Bąka skłaniają młodych i dorosłych czytelników do głębokiej refleksji o tym, czym może być dzisiaj patriotyzm.

 


Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach, Wytwórnia
Miejsce: sektor A, MCK
10.00–18.00 Warsztaty Linorytnicze

Przez bardzo długi czas książki ilustrowane były przy pomocy drzeworytów. Aby ułatwić zadanie drewnianą deskę zastąpimy linoleum. Zapraszamy Państwa na warsztaty linorytnicze, które będą odbywać się przez cały czas trwania Śląskich Targów Książki. Na stanowisku Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa będzie można wyciąć i odbić własnoręcznie wykonany linoryt. Warsztaty maja charakter otwarty, nie obowiązują zapisy, wystarczy przyjść i się dobrze bawić.


Organizator: Muzeum Sztuki Drukarskiej i Papiernictwa im. Fiola i Fiodorowa
Miejsce: stoisko 102
10.00–18.00 Krzysztof Spadło

Krzysztof Spadło - autor cyklu powieści "Skazaniec" (Wydawnictwo KAGO) będzie dostępny przez cały czas trwania targów.


Organizator: Skazaniec / Miasto Rybnik
Miejsce: stoisko 53
10.00–18.00 Andrzej Palacz

Andrzej Palacz, autor publikacji ,,Karolina Sobańska. Odeska Mata Hari" będzie podpisywał swoją książkę podczas trwania targów.


Organizator: INICJAŁ Andrzej Palacz
Miejsce: stoisko 87
10.15–10.50 Z papieru na ekran - o ekranizacjach i adaptacjach słów parę...

"Z papieru na ekran - o ekranizacjach i adaptacjach słów parę..." panel dla młodzieży szkolnej, Patryk Obarski, Stowarzyszenie Śląscy Blogerzy Książkowi

 


Organizator: Śląscy Blogerzy Książkowi
Miejsce: Scena Główna
10.15–10.50 Mikołaj Marcela. Best Seler, czyli kryminał dla dzieci w sosie warzywnym

Czy warzywa mogą być nie tylko bohaterami w kuchni, ale także w mrożącym soki w bulwach kryminale? Mikołaj Marcela w "Best Selerze i zagadce znikających warzyw" udowadnia, że to możliwe, w dodatku serwując swoim czytelnikom nie jedną slow foodową lekcję. A ponieważ to lektura nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, każdy - bez wyjątku - zakocha się w jarzynach po jej zakończeniu! W trakcie spotkania sam autor opowie o swoim zdrowym trybie życia oraz o tym, jak wpłynął on na powstanie "Best Selera", zdradzi tricki pisarskie, jakie stosował w czasie pisania swojej najnowszej powieści, wyjaśni, jak zacząć przygodę z pisaniem, oraz odpowie na pytania głodnych wiedzy słuchaczy.

Mikołaj Marcela - pisarz i nauczyciel akademicki. Autor vege kryminału dla dzieci w każdym wieku: "Best Seler i zagadka znikających warzyw". Wykładowca na Sztuce pisania i Filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim. Prowadzi warsztaty pisarskie dla dzieci i młodzieży w Pałacu Młodzieży w Katowicach. Fan zdrowego trybu życia i warzyw. Mieszka w Katowicach.

Konieczna Rejestracja 
 

 

http://www.twojbilet24.pl/pl-wydarzenie/66

 


Organizator: WYDAWNICTWO LITERACKIE
Miejsce: Forum 1
10.15–10.55 Co robią tłumacze? - warsztaty translatorskie

W trakcie warsztatów opowiemy o tym, na czym polega praca tłumacza, pokażemy jak wykorzystać nowoczesne narzędzia w pracy nad przekładem, spróbujemy zabawić się w tłumaczy ulubionych piosenek oraz historyjek obrazkowych i pokażemy, jak wygląda tłumaczenie w praktyce. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chciałby się dowiedzieć, dlaczego bohaterowie ich ulubionych książek i filmów mówią po polsku.

Zajęcia poprowadzi Marcin Wróbel, tłumacz literatury anglojęzycznej, dziennikarz, pisarz i poeta.

Zajęcia dla dzieci w wieku 6- 8 lat.

 

Rejestracja 
http://www.twojbilet24.pl/pl-wydarzenie/66 

 


Organizator: Stowarzyszenie Tłumaczy Literatury
Miejsce: Forum 2
11.00–11.50 WARSZTATY Z ILUSTROWANIA BAJEK

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do12 lat. W ich trakcie odczytany zostanie fragment wybranej bajki. Każdy z uczestników otrzyma go w wydrukowanej formie (do wyboru: różna czcionka, format oraz papier). Zadaniem dzieci będzie stworzenie do w/w tekstu ilustracji, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów m.in. kredek, pisaków, bibuły, papieru samoprzylepnego etc.

Liczba osób na jeden warsztat  max. 40 os.

Konieczna rejestracja 

http://www.twojbilet24.pl/pl-wydarzenie/66 


Organizator: Miasto Słów, Miejski Dom Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu
Miejsce: Forum 1
11.00–11.50 Animacje i konkursy literackie dla dzieci

-zabawa w „i Ty możesz zostać pisarzem” - wspólne tworzenie opowiadania– dopowiadanie kolejnych fragmentów tekstu, który zostanie zamieszczony na ogólnopolskiej stronie internetowej sieci TAK Czytam – ok. 5 uczestników nagrodzonych upominkami książkowymi za udział w zabawie

-konkurs „łamańce językowe” - uczestnicy będą odczytywać przygotowane łamańce językowe wykonując przy tym ćwiczenia gimnastyczne  - bezbłędne odczytanie przygotowanych łamańców językowych nagrodzone zostanie książkowym upominkiem

 -zabawa w "teatralne inspiracje" - uczestnicy losują postać z książki. Odnajdują uczestników, którzy wylosowali bohaterów tej samej książki. Wspólnie przygotowują krótką inscenizację fragmentu książki (przy użyciu przygotowanych przez Księgarnię atrybutów) - w zabawie uczestnicy podzieleni na 2 grupy. Członkowie grupy, która uzyska większą ilość głosów w głosowaniu wśród publiki, zdobędą książkowe upominki

-zabawy plastyczne pod okiem instruktora – wykonanie zakładek do książek  (technika origami)

-zabawy plastyczne pod okiem instruktora - własnoręczne fantazyjne pakowanie książki, które zdobędzie laureat organizowanych przez Księgarnię konkursów

-zabawa w  "dopasowanie cytatu do książek" – maksymalna ilość dopasowań nagrodzona książkowym upominkiem

 


Organizator: Księgarnia TAK CZYTAM
Miejsce: Scena Główna
11.00–12.00 Dlaczego Momo nie lubi podróży? Spotkanie z Beatą Sadowską!

Poznajcie się - to jest pies Momo, miłośnik kiełbasek i popołudniowych drzemek. A to jego rodzina, która najbardziej na świecie lubi podróże. Zwłaszcza kocha je Beata Sadowska, dziennikarka słynąca z aktywnego trybu życia, fanka biegania i mama dwójki dzieci.
Na spotkaniu z najmłodszymi czytelnikami Beata opowie, jak pokochać podróże i dlaczego warto eksplorować zarówno bliskie, jak i dalekie zakątki świata. Przeczyta też fragmenty swojej najnowszej książki „Momo nie lubi podróży” i opowie o sile miłości między psem i człowiekiem.

Zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Obowiązuje rejestracja.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: Forum 2
11.00–14.00 Ostry dyżur literacki

Happening promujący czytelnictwo – eksperci i autorzy w kitlach w „gabinecie lekarskim" udzielają dzieciom porad dotyczących wyboru lektur. Badamy czytelnicze gusta i wypisujemy recepty


Organizator: CzasDzieci.pl
Miejsce: stoisko 95
11.00–14.00 Weronika Górska - podpisywanie książek

Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Stapis, gdzie w piątek w godz. 11-14, Weronika Górska – poetka i pisarka – będzie podpisywać swoją książkę dla dzieci pt. „O górze, która wybrała się w świat. Przygody Małej Czantorii".


Organizator: STAPIS
Miejsce: stoisko 3
11.30–17.00 Wymiana Książek

Już po raz czwarty na Śląskich Targach Książki organizujemy W Y M I A N Ę   K S I Ą Ż K O W Ą! W wielkim skrócie – chodzi o to, by każdy mógł wymienić książkę na inną, która także poszukuje nowego domu. Najważniejszą zasadą wymiany jest: ile przynosisz, tyle wynosisz, czyli jeśli przyniesiesz na wymianę jedną książkę, możesz ją wymienić na inną, jedną powieść w tej samej kategorii. Ponadto, jeśli na wymianie nie trafią się pozycje, które Cię interesują, nie musisz oddawać swojej książki. Wymieniamy tylko beletrystykę.


Organizator: Śląscy Blogerzy Książkowi
Miejsce: stoisko 1 C
12.00 Spotkania z autorami monografii „Stadion Śląski. Kocioł Czarownic – 1956–2018” oraz bohaterami wydarzeń, które miały miejsce na obiekcie.

Przez trzy dni trwania targów zapraszamy na stoisko Stadionu Śląskiego, który w tym roku wydał wyjątkową monografię: „Stadion Śląski. Kocioł Czarownic – 1956–2018”. Na stoisku będzie można się spotkać nie tylko z autorami tej wyjątkowej publikacji – Pawłem Czado, Jerzym Górą, Henrykiem Grzonką, Wojciechem Krzystankiem i Adamem Pawlickim, ale także z gwiazdami sportu i bohaterami wydarzeń, które miały miejsce na Stadionie Śląskim. Nie zabraknie także sportowych atrakcji, wspomnień, zabaw z czytelnikami i ciekawych nagród.


Organizator: Stadion Śląski
Miejsce: stoisko 42
12.00–12.50 Spotkanie z Marią Krasowską – polską youtuberką i pisarką książek fantastycznych dla młodzieży

Spotkanie z Marią Krasowską – polską youtuberką i pisarką książek fantastycznych dla młodzieży. Prowadzi trzy kanały na YouTubie. W maju 2018 ukazała się jej kolejna książka pt. „Banda niematerialnych szaleńców”, która podbiła serca młodych czytelników.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: Forum 2
12.00–12.50 WARSZTATY Z ILUSTROWANIA BAJEK

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku od 7 do12 lat. W ich trakcie odczytany zostanie fragment wybranej bajki. Każdy z uczestników otrzyma go w wydrukowanej formie (do wyboru: różna czcionka, format oraz papier). Zadaniem dzieci będzie stworzenie do w/w tekstu ilustracji, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów m.in. kredek, pisaków, bibuły, papieru samoprzylepnego etc.
Liczba osób na jeden warsztat  max. 40 os.-

Konieczna rejestracja.

http://www.twojbilet24.pl/pl-wydarzenie/66


Organizator: Miasto Słów, Miejski Dom Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu
Miejsce: Forum 1
12.00–13.00 "Kasztanka" - książka na 100-lecie i historia na sto dwa!

"Ojczyzna", "patriotyzm", "niepodległość" to w tym roku szczególnie ważne hasła. Jak najlepiej wyjaśnić je najmłodszym? Na przykładzie fascynującej historii, która wydarzyła się naprawdę!

Jak to się stało, że mały źrebak trafił do ułańskich pułków i stał się najsławniejszym koniem w Polsce, wierną towarzyszką samego Józefa Piłsudskiego? Czy Kasztanka naprawdę była odważną klaczą? I kim była Marynia z czapelskiego dworu?

Kasztanka to wyjątkowa książka, która oprócz wciągającej fabuły, oferuje dużą dawkę konkretnej wiedzy historycznej!

"Ojczyzna", "patriotyzm", "niepodległość" to w tym roku szczególnie ważne hasła. Jak najlepiej wyjaśnić je najmłodszym? Na przykładzie fascynującej historii, która wydarzyła się naprawdę!


Organizator: AKAPIT PRESS
Miejsce: Scena Główna
12.00–14.00 Tomasz Michniewicz - "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata"

Tomasz Michniewicz będzie podpisywać swoją najnowszą książkę "Chrobot. Życie najzwyklejszych ludzi świata" na stoisku Wydawnictwa ZNAK.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: stoisko 68
13.00–13.30 Uroczyste otwarcie 4. Śląskich Targów Książki
Organizator: Murator EXPO sp. z o.o., Targi Książki sp. z o.o., Katowice Miasto Współgospodarz
Miejsce: Scena Główna
13.00–13.50 Laboratorium Słowa – warsztaty typograficzno-literackie

Warsztaty dla grup zorganizowanych. Zgłoszenia pod adresem: metodyka@mbp.katowice.pl


Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach
Miejsce: Forum 2
13.00–14.00 Andrzej Żak. Podpisywanie premierowej książki "Kasztanka"
Organizator: AKAPIT PRESS
Miejsce: stoisko 61
13.00–14.00 Magia Słowa - Dariusz Rekosz

Dlaczego przekleństwa są archaizmami? Czym różni się cyfra od liczby? Jaki jest związek wody z liczbą Pi? No i jak trafić szóstkę w Lotto? Na te i na wiele innych pytań, znajdziecie odpowiedź w czasie brawurowego spotkania zatytułowanego Magia Słowa, w którym dane Wam będzie również spróbować… algorytmu. Dobra zabawa gwarantowana.

Konieczna rejestracja 
 

 

http://www.twojbilet24.pl/pl-wydarzenie/66


Organizator: Dariusz Rekosz. spotkania.rekosz.pl
Miejsce: Forum 1
13.00–14.00 Spotkanie autorskie Marysi Krasowskiej

Spotkanie z Marią Krasowską – polską youtuberką i pisarką książek fantastycznych dla młodzieży.
Prowadzi trzy kanały na YouTubie. W maju 2018 ukazała się jej kolejna książka pt. „Banda niematerialnych szaleńców”, która podbiła serca młodych czytelników.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 37
13.00–15.00 Black and White - jak ONE piszą!

Agata Kołakowska (Wrocław) oraz Edyta Świętek (Kraków) - spotykają się "w połowie drogi" (Katowice), żeby z najbardziej uroczymi uśmiechami Śląskich Targów Książki podpisywać swoje dzieła i rozmawiać z czytelnikami nie tylko o literaturze. Dobry aparat fotograficzny - WSKAZANY!


Organizator: Dariusz Rekosz. spotkania.rekosz.pl
Miejsce: stoisko 15
13.30–15.00 "Sto lat niepodległej Polski" – dyskusja wokół albumu „Polska 100 lat” wydanego w ramach obywatelskiej inicjatywy dla uczczenia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W spotkaniu udział wezmą profesorowie Michał Kleiber, Jerzy Bralczyk, Janusz Skalski, Stanisław Michałowski, Krzysztof Kłosiński, Władysław Pluta oraz wydawca Bogdan Szymanik.


Organizator: BOSZ
Miejsce: Scena Główna
13.30–17.30 Piłka nożna - Andrzej Gowarzewski

Spotkanie z Andrzejem Gowarzewskim - głównym autorem wszystkich publikacji. Ponadto gościnnie wystąpi Zbigniew Boniek prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej


Organizator: encyklopedia piłkarska
Miejsce: stoisko 29
14.00–15.00 Podpisywanie książek dla młodzieży: "Czego uszy nie widzą", "Mejle na miotle", "Świat się roi od Marianów" oraz dla dzieci: "Nienia z Zielonego Marzenia", "Róże w garażu"
Organizator: AKAPIT PRESS
Miejsce: stoisko 61
14.00–16.00 Bartek Dobroch - "Artur Hajzer. Droga słonia"

Bartek Dobroch będzie podpisywać swoją książkę "Artur Hajzer. Droga Słonia" na stoisku Wydawnictwa ZNAK.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: stoisko 68
14.00–18.00 Thomas Arnold podpisuje swoje książki: „33 dni prawdy”, „Horyzont umysłu”, „Tetragon”, „Efektor”, „Anestezja”
Organizator: WYDAWNICTWO VECTRA
Miejsce: stoisko 20
14.30–15.30 Spotkanie autorskie z Andrzejem Żakiem

Zapraszamy na stoisko Oficyny Wydawniczej RYTM, gdzie Andrzej Żak będzie podpisywać swoje książki: Poradnik medycyny naturalnej, Poradnik leczenia bólu i Terapie naturalne.


Organizator: RYTM Oficyna Wydawnicza
Miejsce: stoisko 56
15.00–15.50 Magiczne światy Terry'ego Pratchetta

Magiczne światy Terry'ego Pratchetta prowadzi Piotr W. Cholewa


Organizator: Związek Stowarzyszeń Fandom Polski
Miejsce: Forum 2
15.00–16.00 Spotkanie z Joanną Papuzińską
Organizator: WYDAWNICTWO LITERATURA
Miejsce: stoisko 40
15.00–16.00 Przemysław Żarski podpisuje swoją książkę „Umwelt” (stoisko Akurat)
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 63
15.00–16.00 Zofia Staniszewska - podpisywanie książek

Zofia Staniszewska będzie podpisywała swoje książki z serii Ignacy i Mela na tropie złodzieja


Organizator: Wydawnictwo DEBIT
Miejsce: stoisko 67
15.00–16.00 o. Tadeusz Pieronek, Szymon J. Wróbel

Spotkanie z ojcem Tadeuszem Pieronkiem o książce "Ojciec, czyli o Pieronku", Szymon Wróbel


Organizator: WYDAWNICTWO MG
Miejsce: Forum 1
15.00–16.00 Spotkanie z Anną Kańtoch, pisarką, wielokrotną laureatką Nagrody im. Janusza A. Zajdla
Organizator: Związek Stowarzyszeń Fandom Polski
Miejsce: stoisko 100
15.00–16.00 Ogłoszenie laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Śląski Shakespeare” im. Anny i Piotra Dobrowolskich

Ogłoszenie wyników i uroczystość wręczenia nagród w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Śląski Shakespeare” im. Anny i Piotra Dobrowolskich. Konkurs to propozycja dla osób, które piszą wiersze, poematy, scenariusze teatralne i mają niewielkie szanse, by zaprezentować swój dorobek szerszej publiczności. Przedsięwzięcie służy inspiracji i aktywizacji młodych twórców, promocji ich twórczości, a także rozwijaniu wrażliwości literackiej. Uroczystość poprowadzi prof. Krystyna Doktorowicz.

 


Organizator: Biblioteka Śląska
Miejsce: Scena Główna
15.30–17.00 Spotkanie autorskie Jakuba Małeckiego

Spotkanie z Jakubem Małeckim – pisarzem wielokrotnie nominowanym do prestiżowych literackich nagród. Autor „Dygotu”, „Śladów”, „Rdzy” oraz „Dżozefa”. Tym razem przedpremierowo ze swoją powieścią – „Nikt nie idzie”.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: stoisko 37
16.00–16.30 Rodzinne czytanie bajek

Fundacja Miasto Słów zaprasza do udziału w rodzinnym czytaniu bajek. Zapraszamy rodziców wraz ze swoimi dziećmi do posłuchania bajek, które czytać będą wolontariusze Fundacji.


Organizator: Miasto Słów
Miejsce: Forum 2
16.00–17.00 Barbara Młynarska-Ahrens i Jerzy Sosnowski podpisują swoją książkę „Życie nie tylko snem”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: stoisko 63
16.00–17.00 Spotkanie z Przemysławem Żarskim autorem książki „Umwelt”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: Forum 1
16.00–17.00 Spotkanie z tłumaczem Terry'ego Pratchetta
Organizator: Śląski Klub Fantastyki
Miejsce: stoisko 101
16.00–17.00 Michał Ogórek przedpremierowo!

Rozmowa o najnowszej książce "Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców"


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: Scena Główna
16.00–18.00 Arkady R. Fiedler - Sumienie Amazonii

Żeby odróżniać się od swojego ojca (autora poczytnej lektury "Dywizjon 303") korzysta ze swojego drugiego imienia – Radosław. Jednak z ojcem łączy go nie tylko to, że jest Arkady. Podobnie jak swój tato zwiedza antypody i odkrywa Nowy Świat.

„Sumienie Amazonii” to dziennik wyprawy „Śladami Arkadego Fiedlera – 80 lat później”. Pięciu podróżników, wspieranych przez Indian z plemienia Katana, zagłębia się na miesiąc w niedostępne rejony najpotężniejszej na Ziemi puszczy, aby pokazać światu jej nieprzemijające piękno i nienaruszalne dobro.

Arkady Radosław Fiedler – podróżnik z zamiłowania, współtwórca i współwłaściciel (z bratem Markiem) Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera wraz z Ogrodem Kultur i Tolerancji w Puszczykowie pod Poznaniem (www.fiedler.pl), gdzie wybudowali m.in. kopię piramidy Cheopsa (w skali 1:23) i naturalnej wielkości model żaglowca „Santa Maria”, na którym Kolumb odkrył Amerykę.


Organizator: Dariusz Rekosz. spotkania.rekosz.pl
Miejsce: stoisko 15
16.00–18.00 Marek Kusiba - "Ryszard Kapuściński. Z daleka i z bliska"

Marek Kusiba będzie podpisywać swoją książkę Ryszard Kapuściński. Z daleka i z bliska na stoisku Wydawnictwa ZNAK.


Organizator: Wydawnictwo ZNAK
Miejsce: stoisko 68
16.00–18.00 Ostry dyżur literacki

Happening promujący czytelnictwo – eksperci i autorzy w kitlach w „gabinecie lekarskim" udzielają dzieciom porad dotyczących wyboru lektur. Badamy czytelnicze gusta i wypisujemy recepty


Organizator: CzasDzieci.pl
Miejsce: stoisko 95
17.00–17.50 Spotkanie z Jakubem Małeckim

Spotkanie z Jakubem Małeckim – pisarzem wielokrotnie nominowanym do prestiżowych literackich nagród. Autor „Dygotu”, „Śladów”, „Rdzy” oraz „Dżozefa”. Tym razem przedpremierowo ze swoją powieścią – „Nikt nie idzie”.


Organizator: Wydawnictwo SQN
Miejsce: Scena Główna
17.00–18.00 Spotkanie z Barbarą Młynarską-Ahrens i Jerzym Sosnowskim autorami książki „Życie nie tylko snem”
Organizator: MUZA SA
Miejsce: Forum 1
17.00–18.00 „Stadion Śląski. Kocioł Czarownic – 1956–2018” - promocja książki

„Stadion Śląski. Kocioł Czarownic – 1956–2018” to pierwsza kompleksowa monografia opisująca ponad 60-letnią historię obiektu. Autorzy książki – Paweł Czado, Jerzy Góra, Henryk Grzonka, Wojciech Krzystanek i Adam Pawlicki – stanęli przed niezwykłym wyzwaniem przybliżenia i usystematyzowania bogatej historii Stadionu, nazwanego w 1973 roku przez angielskich dziennikarzy Kotłem Czarownic.

Obiekt był areną zmagań wielu dyscyplin sportowych, a także miejscem największych koncertów muzycznych w Polsce. Autorom opracowania udało się oddać nie tylko magię stadionu, ale i ujawnić fakty, które wcześniej nie były znane szerszej publiczności, nie zabrakło również akcentów humorystycznych i anegdot.

Te interesujące opowieści z historii Kotła Czarownic przybliżą nam autorzy książki, przedstawiciele Stadionu Śląskiego, a także osobistości świata sportu, które tworzyły historię tego obiektu. Podczas spotkania nie zabraknie fragmentów archiwalnych filmów, nagrań i fotografii. W oryginalny sposób zaprezentowane zostaną także koszulki drużyn, które zagrały swoje mecze na Śląskim. Specjalny pokaz zainteresuje nie tylko historyków sportu, ale także tych, którzy zwracają uwagę na zmieniające się trendy w modzie sportowej.


Organizator: Stadion Śląski
Miejsce: Forum 2
17.00–18.00 Michał Ogórek przedpremierowo!

Michał Ogórek będzie podpisywał swoje książki, w tym najnowszą "Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców" przedpremierowo!


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: stoisko 58
Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy