Autorzy

A | B | C | D | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | W | Z | wszystkie

zaktualizowano dnia: 7 grudnia 2019
R
Dariusz Rekosz 06.12 10.15–11.00 Zakazane Książki

„Mein Kampf”, „Czerwony Kapturek”, „O obrotach sfer niebieskich”, „Talmud” oraz „Lolita” – co łączy te książki? Nie uwierzycie, ale każda z nich w pewnym czasie, w określonym miejscu na naszej planecie była książką… ZAKAZANĄ! Jeżeli chcecie poznać pikantne szczegóły dotyczące cenzury 30 znanych na całym świecie tytułów, to koniecznie musicie zorganizować spotkanie, w czasie którego przekonacie się, że czasami nawet drobny niuans mógł przekreślić możliwość sięgnięcia po wydawałoby się niewinną treść.

Na zajęcia obowiązują zapisy.

wiek 14-18


Organizator: Dariusz Rekosz. spotkania.rekosz.pl
Miejsce: Forum 1
Dariusz Rekosz 06.12 12.00–12.50 Warsztaty Detektywistyczne

Jeżeli chcecie się dowiedzieć, co to jest alfabet? Jak szyfrować i rozszyfrowywać zwykły tekst? A nawet jak zakodować list do swojej koleżanki? To spotkanie jest właśnie dla Was! Prowadzący wyjaśni Wam niemal wszystkie niuanse teorii kodowania, pokaże znane i nieznane hasła, a także zabierze w świat literackich zagadek.

Na zajęcia obowiązują zapisy.

Wiek 11-18


Organizator: Dariusz Rekosz. spotkania.rekosz.pl
Miejsce: Forum 1
Paweł Piotr Reszka 08.12 13.00–13.50 Spotkanie z Pawłem Piotrem Reszką wokół książki „Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota”

Na terenie byłych obozów zagłady w Sobiborze i Bełżcu, w mogiłach setek tysięcy ofiar mieszkańcy pobliskich wsi przez wiele lat prowadzili wykopki w poszukiwaniu „żydowskiego złota”. Reporter Paweł Piotr Reszka odkrywa przed nami tę wstrząsającą historię.

Paweł Piotr Reszka, laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, w swojej nowej książce zbiera głosy układające się w przerażającą opowieść o zobojętnieniu, które pozwala traktować masowe mogiły jak złotonośne pola. Nie osądza jednak, lecz szuka odpowiedzi na pytania: jak to możliwe, że po Zagładzie mogła przyjść „gorączka złota”, co kierowało kopaczami i co dzisiaj myślą o tym ich potomkowie.

Spotkanie poprowadzi Jerzy Kisielewski.


Organizator: Wydawnictwo AGORA, Śląskie Tragi Książki
Miejsce: Forum 1
Paweł Piotr Reszka 08.12 14.00–15.00 Paweł Piotr Reszka - "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota"

Spotkanie z autorem długo wyczekiwanej książki pt. "Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota".

Autor, laureat  nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, opisuje proceder, który – niemal na masową skalę – trwał przez lata. Na terenach byłych obozów zagłady w Sobiborze i Bełżcu, w mogiłach setek tysięcy ofiar mieszkańcy pobliskich wsi – mężczyźni, kobiety i dzieci – prowadzili wykopki w poszukiwaniu „żydowskiego złota”.


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: stoisko 80
Sebastian Riedel 08.12 15.00–16.00 Spotkanie z Sebastianem Riedlem – muzykiem, synem Ryszarda Riedla, Marcinem Sitko – autorem książki „Rysiek Riedel we wspomnieniach” i autorami tekstów grupy "Dżem"

Zapraszamy na spotkanie z twórcami książki "Rysiek Riedel we wspomnieniach". Marcin Sitko i Sebastian Riedel opowiedzą o kulisach powstawania książki, barwnie przybliżą sylwetkę jej bohatera, zaprezentują pamiątki z nim związane, a także odpowiedzą na pytania publiczności. Sebastian Riedel ponadto zagra i zaśpiewa kilka utworów z repertuaru grupy "Dżem", które przed laty wykonywał jego ojciec. Nie zabraknie też własnych, osobistych utworów napisanych przez syna dla Ojca.

Ponieważ Ślaskie Targi Książki to święto słowa pisanego i ludzi pióra - gośćmi specjalnymi spotkania będą autorzy tekstów do sztandarowych piosenek "Dżemu" - Mirosław Bochenek ("Autsajder", "Prokurator i ja") i Kazimierz "Filo" Galaś ("Czerwony jak cegła", "Ballada o dziwnym malarzu", "Jesiony" i inne).

Po spotkaniu możliwość osobistego spotkania z autorami książki i zaproszonymi gośćmi.


Organizator: RIEDEL ART, Śląskie Targi Książki
Miejsce: Scena Główna
Michał Rusinek 08.12 11.00–11.50 Spotkanie z Michałem Rusinkiem

Każdy dom skrywa w sobie szereg fascynujących opowieści i tajemnic. Czy wiedziałeś, że patrząca na Ciebie z fotografii w salonie starsza pani, którą mama nazywa prababcią, była w młodości śpiewaczką operową? Czy znasz historię egzotycznej figurki, którą rodzice przywieźli z wakacji i postawili w kuchennym kącie, więcej już o niej nie myśląc? O sekretach czyhających w każdym rogu naszych domostw i nieprawdopodobnych anegdotkach dotyczących na pozór całkiem zwyczajnych krewnych porozmawiamy podczas spotkania z Michałem Rusinkiem. Znacie zapewne wiele ksiązek tego autora ale my chcieliśmy zwrócić Waszą uwagę na Wierszyki rodzinne i Wierszyki domowe - które pozwalają spojrzeć na nasze rodzinne gniazda z zupełnie innej perspektywy!

UWAGA! Dla uczestników wydarzenia przewidziane upominki literackie.

wiek: 6-101 lat


Organizator: Grupa Czas Dzieci, Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej
Miejsce: Forum 1
prof. Michał Rusinek 08.12 13.00–14.00 Spotkanie autorskie - Michał Rusinek

Przenikliwy tropiciel i niestrudzony kolekcjoner pypciów językowych bierze pod lupę język poradników. Jak podrywać? Jak sprzedawać? Jak się leczyć? Jak tatuować? A jak się nie dać poradnikom, które robią z nas niedorajdy? Prosta rada: czytać Rusinka!


Organizator: Wydawnictwo AGORA
Miejsce: stoisko 80
Katarzyna Ryrych 07.12 12.00–13.00 Spotkanie z Katarzyną Ryrych
Organizator: WYDAWNICTWO LITERATURA
Miejsce: stoisko 39
Organizatorzy zastrzegają możliwość zmian w programie

 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy