Aktualności

Nie tylko książki

Tegorocznym Gościem Honorowym Warszawskich Targów Książki jest Rumunia. Dlatego podczas czterech dni wystawowych nie zabraknie wydarzeń związanych z tym krajem. Rumunia to jednak nie tylko wspaniali autorzy i arcyciekawe książki. Na terenie Stadionu Narodowego zainteresowane osoby będą mogły też obejrzeć trzy wystawy poświęcone komiksowi rumuńskiemu, Transylwanii i ilustracji do książek dla dzieci.

Mini-antologię komiksu rumuńskiego znaleźć można przy samym wejściu na teren targów. Pokazano w niej różnorodne prace młodych artystów: Gabriela-Virgila Rusu, Marii Surducan, illeany Surducan, Anny Julii Benczedi, Adriana Barbu oraz Xenii Pamfil. Ich prace dotyczą różnorodnych tematów od historii Rumunii, przez baśniową wyobraźnię dzieci i codzienność mieszkańców tego państwa. Każdy fan sztuki komiksowej znajdzie tu coś dla siebie. Na terenie stadionu rozdawana jest też broszura zawierająca dodatkowe plansze komiksowe wymienionych autorów.

W sektorze D/3 ustawiono za to wystawę „Podążaj za kotem” stworzoną z inicjatywy Klubu Ilustratorów Rumuńskich i prezentującą różnorodne grafiki z książek dla dzieci. Literatura dla najmłodszych czytelników coraz bardziej korzysta na współpracy z ilustratorami i to widać również na Warszawskich Targach Książki. (tg)

 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy