Aktualności

Cosplay na Warszawskich Targach Książki

Warszawskie Targi Książki to nie tylko wielka impreza rynku księgarskiego, ale także wielokulturowe wydarzenie łączące ludzi o różnych wrażliwościach. W trakcie dwóch ostatnich dni targowych na płycie Stadionu Narodowego odbywają liczne wydarzenia związane z grami wideo, e-sportem i cosplayem.

Profesjonalni cosplayerzy obecni na stadionie opowiedzieli o trudnościach związanych z przygotowaniem kostiumów i umiejętności wcielania się w różne role: „Przygotowanie wymarzonego cosplayu to czasem kwestia kilku dni, czasem zaś mowa o miesiącach czy nawet latach pracy. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania kostiumu i użytych materiałów. Zbroję z metalu przygotowuje się zdecydowanie dłużej niż uszyte ręcznie przebranie” – zaznaczyła Luisa Cosplay przebrana za  Bulmę z „Dragon Balla”, a jej towarzysz wcielający w Goku dodał: „Wiele zależy też od stylu pracy. Można tworzyć taśmowo, ale jeśli ma się inny etat, to praca nad przebraniem zajmuje większość wolnego czasu”.

Jak zaznacza cosplayerka o nicku Moe Rebellion Cosplay ta ciężka praca nie idzie na marne: „Dzięki cosplayowi potrafimy stworzyć coś z niczego, nawet jeśli nie zostaliśmy wykształceni w kierunkach twórczych. Przebranie się za swoją ulubioną postać, czasem ukochanego bohatera z dzieciństwa to spełnienie marzeń. Po wcieleniu się w daną postać czujemy się inaczej we własnym ciele. Dzieciaki reagują na nas z radością, a nas to nakręca i motywuje do dalszej pracy”.

Na koniec niedzielnych atrakcji na WTK odbył się pokaz mody najlepszych cosplayerów. Na wybiegu pojawili się m.in. Gamorra ze „Strażników Galaktyki”, Mei z „Overwatcha”, a także postaci z „Wiedźmina”, „World of Warcraft” czy „Harry’ego Pottera”. Ostatecznie zwycięzcą głównej nagrody została The Cosplay Engineer, która wcieliła się z powodzeniem w postać Senui z gry „Hellblade”. (tg)

 

 

Organizator wykonawczy

 

Murator EXPO Sp. z o.o.

ul. Dęblińska 6
04-187 Warszawa

tel.: (22) 829 66 80
fax.: (22) 829 66 81
e-mail : biuro@muratorexpo.pl

Polecamy